Sorumlulara yüklenen suçlar

Hürriyet Haber
29.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Sınav Kurulu Başkanı Mahfuz Güler, üyeler Naci Ünal, A.Şahin Yalçıntürk, Yusuf Ekşi ve Mehmet Kabakçı: TCK'nın 339. maddesinde düzenlenen ‘‘Resmi Evrakta Sahtekarlık’’ suçunu işlediler.

İsmail Anayurt, Muhlis Güllü, Murat Aktaş, Üzeyir Karaaslan ve Orhan Kancan: TCK'nın 64/1 maddesi delaletiyle ‘‘Resmi Evrakta Sahtekarlık’’ suçu işlediler. Bu itibarla, Ali Toptaş, Ekrem Önal, Mahfuz Güler, Naci Ünal, A.Şahin Yalçıntürk, Yusuf Ekşi, Mehmet Kabakçı, İsmail Anayurt, Muhlis Güllü, Murat Aktaş, Üzeyir Karaaslan ve Orhan Kancan'ın TCK'nın 80. maddesine göre yargılanmaları için Savcılığı suç duyurusunda bulunulmalı.

Ayrıca, yazılı sınava girmeyen Serdar Özdemir ile yerine giren ağabeyi Erdal Özdemir, TCK'nın 345. maddesine göre yargılanmalılar.

Sınavda usulsüz işlemleri gerçekleştiren SSK eski Genel Müdür Vekili Ali Toptaş, SSK eski Genel Müdürü Ekrem Önal, SSK eski Genel Müdür Yardımcısı ve Sınav Kurulu Başkanı Mahfuz Güler (emekli), Sınav Kurulu üyeleri, SSK Personel ve Eğitim Dairesi eski Başkanı Naci Ünal (emekli) ile eski Şube Müdürleri A. Şahin Yalçıntürk, Yusuf Ekşi ve Mehmet Kabakçı memuriyetten atılmalıdırlar.

Emekli olan Mahfuz Güler, Naci Ünal ve Mehmet Kabakçı'nın; yeniden devlet memurluğuna dönmemeleri için, bu cezaları dosyalarına konulmalıdır.

İsmail Anayurt, Muhlis Güllü, Murat Aktaş, Üzeyir Karaaslan ve Orhan Kancan'a ‘kademe ilerlemesinin durdurulması’ cezası verilmeli.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı