Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sortie’deki Cahide

İstanbul gece hayatının vazgeçilmez mekanlarından Cahide’nin şovları, önceki akşam ilk kez Sortie’de sahnelendi.

Salı gecelerine özgü hale getirilecek bu uygulamada, Nükhet Duru ve 12 kişilik ekibi ile birlikte Tanyeli sahneye çıktı. Al Jamal oryantallerinin de yer aldığı özel geceye katılanlar arasında Alişan ve Ege de vardı.

Modern çocuk hastanesi için bir araya geldiler

Nişantaşım Derneği, Prof. Dr. Hilal Mocan başkanlığındaki yeni dönem yönetim kurulunu ve Mocan’ın "Modern Çocuk Hastanesi" projesini tanıtmak amacıyla önceki akşam Hilton Parksa’da bir davet verdi. Davete aralarında Ece Gürsel, Denizhan Murathanoğlu, Perihan Akı, Ethel Baler ve Neslihan Kozanoğlu gibi sosyal hayatın tanınmış isimleri ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül katıldı. Nişantaşım Derneği’nin önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığı depreme karşı önlem çalışmaları, çocuk parkı yapımı, engelli çocuklar için yaya yolu çalışması, atık noktalarının oluşturulması ve enerji tasarrufu gibi birçok projenin de paylaşıldığı davette, sardunya çiçeğinin Nişantaşı’nın yeni amblemi olması kararlaştırıldı.

Atilla Aksoy vefat etti

Uzun zamandır kanser tedavisi gören Atilla Aksoy, önceki akşam İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Reklam dünyasının en önemli isimlerinden biri kabul edilen, aynı zamanda Home Store mağazalarında Levent Penso’nun ortağı olan Aksoy’un vefatı iş dünyasında büyük üzüntü yarattı. Oğlu Osman, ayrı yaşadığı eşi Ümit Hanım, dostları Celal Çapa ve Levent Penso, acı haberi alır almaz hasteneye koşan ilk isimlerdendi...

Kawasaki geliyor

Guy Kawasaki, "Perakende Günleri 08" için ekim ayında Türkiye’ye geliyor. Apple markasının yaratıcılarından olan, "The Art of the Start", "Rules for Revolutionaries" gibi birçok kitabıyla bestseller listelerinde ilk sıralarda yer alan Kawasaki, iş dünyasında rakipleri çıldırtmanın yollarını ve rekabet üstünlüğünün altın kurallarını anlatacak. "Perakende Günleri 08" 22-23 Ekim tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak; ajandanıza not edin derim.

Yarım asırlık işletmeci

İşletmeci Nedim Binler, yeni yaşını Bodrum Barlar Sokağı’nda bulunan Victoria Bar’da kutladı. Kendi işlettiği mekanda parti veren Binler, "50’nci yaşımı kutladığım bu özel günümde tüm dostlarımın yanımda olması çok güzel. Burada bulunan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. Nedim Bey, teşekkür konuşmasının ardından ise Cengiz Karavan, Emre Ergani-Şebnem Işık çiftiyle birlikte doğum günü pastasını kesti.

Tanto Project Çeşme’de çalacak

2004 yılında Erez Keynan ve Gil Fux tarafından kurulan, "Perfect Color" parçasıyla sesini tüm dünyaya duyuran Tanto Project, ülkemizde ilk kez geçtiğimiz mayıs ayında konser vermişti. Elektronik sound’ları canlı müzikle kombine ederek keyifli melodiler yaratan İsrailli grup, İstanbul’da binlerce müzikseveri mest etmişti. Tanto Project, 23 Ağustos gecesi de Çeşme Shayna’da canlı performanslarıyla unutulmaz bir chill-out ve house deneyimi yaşatacak.

Usta yönetmene kokteyl ödülü

Best Model of The World Erkekler yarı final elemeleri, önceki akşam Cahide’de yapıldı. Begüm Kütük ve Berk Oktay’ın sunuculuğunu yaptığı gecede, jüri üyeleri arasında yönetmen Ferzan Özpetek de vardı. Cahide ekibinin düzenlediği çekilişe de katılan Özpetek, iskambil destesinden jokeri çekerek özel bir kokteyl kazandı.

İkinci mağaza Türkbükü’nde

Brezilya’dan ithal edilen Rosa Cha marka bikini ve mayolar, 2008 yaz sezonunda büyük ilgi gördü. Deniz Berdan, Eda Taşpınar, Ivana Sert, Nil Bentürk, Şebnem Işık’ında arasında bulunduğu pek çok ünlü güzel, Mayadrom’un içindeki Raso Cha mağazasını talan etti. Duyduğuma göre müşterilerinden gelen yoğun istek üzerine, marka yetkilileri ikinci mağazayı önümüzdeki sene Türkbükü’nde açmaya karar vermiş. Üstelik RC MEN koleksiyonu sayesinde, artık erkeklere de hitap edeceklermiş.

Defileye günler kaldı

İspanyol moda markası Mango, Monica Cruz’un hazırladığı koleksiyonla 2008/2009 Sonbahar-Kış sezonuna iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Yeni koleksiyon, ay sonunda organizasyonunu Öner Evez ve Işıltan PR’ın yapacağı bir defileyle tanıtılacak. Gecede Yunanistan’dan bu defile için özel olarak gelecek olan Tuğçe Kazaz’ın yanı sıra Ece Sükan, Tülin Şahin, Sedef Avcı gibi birçok başarılı manken podyuma çıkacak. Ayşe Hatun Önal şarkıları, DJ Suat Ateşdağlı da müzikleriyle bu görkemli geceye renk katacak.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI