Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Şort giydim dayak yedim’

  Aziz ÖZEN / İSTANBUL
  19 Haziran 2017 - 22:16Son Güncelleme : 20 Haziran 2017 - 00:22

  Pendik’te üniversite öğrencisi M.S. (21), geçen çarşamba bindiği minibüste, şort ve dekolte tişört giydiği gerekçesiyle kendisini yumruklayan ve emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılan saldırgan Ercan K.’nın tutuklanması için savcılığa dilekçe verdi.

  Adliye çıkışında açıklama yapan M.S. şunları söyledi:

  “Minibüste parayı uzattım ve yerime oturdum. Adam arkamdan, ‘Ramazanda böyle giyinilir mi? Böyle giyinmeye utanmıyor musun?’ dedi. Biz ramazanı, Müslümanlığı, dini kötülemek isteyen insanlar değiliz. Bu şahıs bana hakaret etti, taciz etti, vurdu. Minibüste şoför dahil herkes baktı. Kimse müdahale etmedi.

  Benim adaletten tek dileğim, o saldırgana uygun, caydırıcı bir cezanın verilmesi. Elini kolunu sallayarak gezsin istemiyorum. Çünkü ben elimi kolumu sallayarak gezemiyorum. Bu zamana kadar geziyordum ama dayak yedikten sonra annemsiz bir yere gidemiyorum. Toplu taşıma araçlarına binemiyorum.

  Metrobüste, otobüste, sokakta birbirimizi koruyalım. Yani Facebook’tan paylaşmak, Twitter’den paylaşmak yanında olmak değil ki. Öldükten sonra yürüyüş yapmanın, mezara çelenk götürmenin bir âemi yok. Ölmeden önce, ilk saldırıda, ilk tacizde karşılarında duralım. Dimdik duralım, beraber duralım.”

  ZİHNİYETİN SOKAĞA YANSIMASI

  Avukat Nuriye Alsancak ise, “Bu olaya basit bir yaralama olayı olarak değerlendirilemez. Hamile kadının sokakta olmasını eleştiren, kadınlara özel otobüs ve vagon tahsis eden bir zihniyet var ve bu yaşanan olay da bu zihniyetin sokağa yansımış halidir. Biz bunlara dur demedikçe, ses çıkarmadıkça da bunun sonu olamayacak” dedi. 

  Tacize yer yok Sessiz kalmayın dur deyinTacize yer yok! Sessiz kalmayın dur deyin!

  ‘Şort giydim dayak yedim’

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: gazetehaberleri , şort , dayak
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı