YOZGAT HABERLERİ

Sorgunlu Gençler Polonya’dan Döndü

IHA
13 Ekim 2015 - 15:27Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 15:28

SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ, HAZIRLADIKLARI PROJELERLE YURT DIŞINDAKİ ETKİNLİKLERE KATILIYOR

IHA

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) gençleri ücretsiz yurt dışına gönderme projeleri sürüyor.
Polonya Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Türkiye, Almanya, Slovenya, İtalya ve Romanya Ülkelerinin ortak olduğu “STOP BULLYING” isimli proje 5-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Kazimierz Dolny şehrinde gerçekleştirildi. Projeye Dernek Başkanı Halil Uğuz ve İngilizce Öğretmeni Mustafa Yeşiloğlu katıldı.
Çocuklar ve gençler üzerindeki şiddet, zorbalık ve bağımlılık üzerine yaygın eğitim metotları kullanılarak panel, atölye çalışmaları, seminerler ve ilgili kurumlara ziyaret edildiğini belirten Dernek Başkanı Halil Uğuz, “Proje kapsamında ayrıca ülkeler kültür geceleri düzenleyerek birbirlerinin kültürlerini, yemekleri, yöresel dansları tanıtıldı. Projenin diğer bir önemli amacı ise gençler arasında dayanışmayı geliştirmek ve hoşgörüyü teşvik etmek. Çünkü ülkelerin birbirlerine özellikle Türkiye ye karşı bir ön yargı bulunmakta. Bu projelerle farklı din, dil, ırktan insanlar aynı amaçla bir araya gelerek birbirleriyle kaynaşmalarını sağlanıyor ve ön yargıların kırılıp yabancı düşmanlığı da önlemiş oluyor. Ayrıca proje sonucunda Derneğimiz tarafından diğer ülkelerle tekrar işbirliği yapılarak yeni bir proje yazılmasına karar verilmiştir.”dedi.
Uğuz, derneğin bu tür projelere devam edeceğini Yozgat’taki gençleri ücretsiz yurt dışına göndermeye devam edeceğini, toplamda bu yıl 27 genci ücretsiz yurt dışına gönderdiklerini, 20-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Polonya ülkesinde 2 kişinin daha demokrasi ile ilgili farklı bir projeye katılacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Sorgunlu Gençler Polonya’dan Döndü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sorgunlu Gençler Polonya’dan Döndü haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:55
  • Guneş
   05:46
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   16:44
  • Akşam
   19:45
  • Yatsı
   21:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı