YOZGAT HABERLERİ

Sorgun'da gençlere yönelik proje

DHA
31.03.2016 - 10:03Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- SORGUN Gençlik Derneği (SORGED) tarafından hazırlanıp, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen ‘Gençler Kariyer ve İstihdamı Konuşuyor’ adlı projenin uygulama aşamasına geçildi.
Proje kapsamında, 12 ülkeden 42 katılımcı,14-21 Mayıs tarihleri arasında Sorgun’da buluşarak, gençlerin kariyer ve iş edinme konusunda karşılaştıkları sorunlar belirlenip, çözüm önerileri alınacak. Üsküp Amerikan Üniversitesi, Polonya Krakow Üniversitesi ve Estonya Tallin Üniversitesinin yanı sıra konuyla ilgi faaliyet gösteren KOBİ'ler, sivil toplum örgütleri ve özel şirketlerin destek verdiği proje kapsamında gençlerin kariyer ve iş sahibi olabilmelerine yönelik eğitim faaliyetleri yer alacak. Sorgun ilçesinde düzenlenecek toplantılar ve sosyal faaliyetlerde, gençlerin kariyer ve iş edinme konusunda karşılaştıkları sorunlar belirlenip bunların yok edilmesi noktasında hangi adımların atılması gerektiği konuları işlenecek.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Sorgun'da gençlere yönelik proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 10 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sorgun'da gençlere yönelik proje haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı