YOZGAT HABERLERİ

Sorgun TSO KOBİGEL projesi bilgilendirme semineri

DHA
08.04.2016 - 08:08Son Güncelleme :

Sorgun TSO KOBİGEL projesi bilgilendirme semineri

DHA

Halit YILMAZ SORGUN / YOZGAT (DHA) SORGUN Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı KOSGEB-KOBİGEL Projesi teklif çağrısı hakkında bilgilendirme semineri düzenledi.

Seminerde konuşan Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, KOBİGEL Projesi ile 300 milyon liralık destek verecek olan KOSGEB'den gerekli şartları sağlamaları hakkında bu projeden faydalanabileceklerini belirterek “KOSGEB, ülkemiz plan programlarında belirlenen ve öncelikli olarak desteklenmesi gereken imalat sanayi için, yeni hazırlamış olduğu KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilk Proje Teklif Çağrısına çıkıyor. Proje Teklif Çağrılarına, İmalat Sanayinin Yüksek-Orta Yüksek ve Düşük-Orta Düşük Teknoloji Düzeyinde Faaliyet Gösteren İşletmeler başvuruda bulunabilecekler” dedi.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan, “KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilan edilen proje teklif çağrılarına yönelik proje hazırlayan KOBİ’ler, kurul tarafından yapılan değerlendirmede destekleme kararı verilmesi durumunda destek alma hakkını kazanacak. Proje teklif çağrıları için ülke genelinde imalat sanayiinin bütün sektörleri proje başvurusunda bulunabilecek. Ayrıca 3. 4. 5. ve 6. Bölgelerde İmalat Sanayiinin sadece düşük-orta düşük teknoloji düzeylerindeki sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’ler proje başvurusunda bulunabilecekler. İmalat Sanayi KOBİ’lerine, proje kapsamında yerli makine-teçhizat alması durumunda yüzde 15 oranında ekstra destek verilecek. Başvuru tarihi ise  01 Nisan- 06 Mayıs 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacaktır” diye konuştu.

(FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Sorgun TSO KOBİGEL projesi bilgilendirme semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 08 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sorgun TSO KOBİGEL projesi bilgilendirme semineri haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  06:48
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:10
Sayfa Başı