« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sorguda çark ettiler

V.Manisasporlu Cafer Aydın, teşvik primi soruşturmasında ‘Aldığım primi sormadım. 500 bin dolar olayıyla ilgim yok. Yanal’ı sevmem. Montaj’ derken, A.Gücülü İsmet Taşdemir de ‘Böyle bir olay yaşanmadı’ dedi.

Özgür ŞAHİNER
SON GÜNCELLEME
Vestel Manisasporlu Cafer Aydın’ın Ankaragücü’nde forma giydiği dönemde Galatasaray’ı 2-1 yendikleri karşılaşmanın ardından teşvik primi aldığını ve bundan Ersun Yanal’ın da haberi olduğunu söylemesi üzerine Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından yapılan soruşturma başladı. İddiaları ortaya atan Cafer Aydın ile Ankaragücülü İsmet Taşdemir, soruşturma kapsamında verdikleri ifadelerinde çark edip, ‘Montaj’ diyerek işin içinde sıyrıldı.

Açıklamalar çarpıtılmış

Federasyonun Balgat’taki merkez binasındaki gerçekleşen soruşturmanın ilk konukları Cafer Aydın, Ankaragücülü İsmet Taşdemir, kulüp başkanı Cemal Aydın, kulüp müdürü Arslan Gülsoy, bu ekibin eski oyuncusu Yılmaz Özlem ile kulüp yemekhane görevlisi Ercan Özer oldu. Hukuk Kurulu üyeleri Av. İsmail Özersin ve Av. İlhan Yalçın, dinlediği ilk isim İsmet Taşdemir’di. İçeride 70 dakika kalan Taşdemir, şöyle dedi: ‘Kesinlikle böyle bir olay yaşanmamıştır.

Telegol programı yapımcısı Serhat Ulueren, telefon konuşmalarını montajlayarak yayınlamıştır. Başka bir konuda ‘aldım’ dediğim kelimeyi, farklı bir yerde kullanarak, konuyu çarpıtmıştır. Aynı durum, çaycı arkadaşımız için de geçerli. Kulüp primini aldık’ deyişimizi, montajlayıp, ‘Teşvik primi aldık’ şeklinde ekrana yansıtmıştır.’ ‘10 bin dolar teşvik primi aldım. Bundan Ersun Yanal’ın da haberi vardı’ diyen Cafer Aydın ise, şöyle dedi:

‘O sezon iyi maçlar oynadık. Bize bir para verildi ama teşvik mi yoksa kulüp primi mi bilemiyorum. Hiç sormadım. Zaten bu parayı, maçlar bittikten 15-20 gün sonra aldık. Zaten A.Gücü’nde primi, teknik direktörle kaptan belirlerdi. O zaman da öyle olmuştu. Bir tam maç primini kulüp çalışanlarına paylaştırırlardı. Konuşulan 500 bin dolar olayıyla ilgim ve bilgim yok. Televizyondaki konuşmalar, kesilip, biçilerek, montajlanarak yayınlandı’ dedi.

Zaman aşımına uğradı

Cafer Aydın, ‘neden böyle bir şey yaptın?’ sorusunu ise, ‘Yanal, beni futbol yaşantımla, geleceğimle oynadı. Ona çok öfkeliydim, bana yaptıkları nedeniyle kendisini sevmem. Bu hırs ve öfkeyle konuştum’ diye yanıtladı. A.Gücü Başkanı Cemal Aydın, ‘Bir kusurumuz varsa o da G.Saray’ı en iyi döneminde İstanbul’da yenmiş olmak. Biz buraya ifade değil, bilgi vermeye geldik. Konu, zaman aşamasına uğramış durumda’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz