Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sopalı livataya 50 yıl istendi

  Hürriyet Haber
  04 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 04 Haziran 2013 - 01:54

  İşadamı Mustafa Altundağ, eroin ticaretinden tutuklanan bir kişiyi ‘tanıdık avukatla tahliye ettiremediği’ için dövüldü, makatına sopa sokulmaya çalışıldı. Altundağ, 3. kattan atlayıp polise sığındı. Saldıranlar, 50 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

  ÇEÇENİSTAN ve Azerbaycan’da fabrikaları bulunan, Avrupa Birliği Teşvik Fonu Komisyonu Türkiye Danışmanı işadamı Mustafa Altundağ’ı geçen yıl kaçırıp işkence ettikleri iddia edilen 9 kişi hakkında, 50 yıla kadar hapis cezası istendi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, kaçırma ve işkence şöyle gerçekleşti: İstanbul narkotik polisi, 2012’de bir operasyonda 850 kilogram eroin ele geçirilirken, Yılmaz Öner ve Tekin Yayla tutuklandı. Öner’in ağabeyi Nusret Öner, 30 bin dolar vererek, Altundağ’dan iyi bir avukat bulmasını istedi. Ancak Altundağ’ın devreye soktuğu tanıdık avukatın savunmasını üstlendiği Yılmaz Öner tahliye edilmeyince, Nusret Öner parayı geri istedi. Araya, hem Nusret Öner’i hem de Altundağ’ı tanıyan Yılmaz Bulut girdi.
  İŞKENCEYE ÇAĞIRDILAR
  Yılmaz Bulut, 30 Temmuz 2012’de Mustafa Altundağ’ı konuşmak için çağırdı. Altundağ adrese gittiğinde, Murat Bulut ve Cengiz Özger tarafından silahla Bakırköy’de başka bir yere götürüldü. Adreste Metin Atalan, Niyazi Öztek ve Bayrum Burak da vardı. Bu 5 kişi, el ve ayaklarını koli bandıyla bağladıkları Altundağ’ı sopalarla dövdü, makatına sopa sokmaya çalıştı ve cinsel organını bıçakla çizdi. İşkence, cep telefonu kamerasıyla fotoğraflandı. İşkence yerine bir ara Nusret Öner de geldi.
  3. KATTAN KURTULUŞ
  Mustafa Altundağ, sabaha karşı işkencecilerin dalgınlığından faydalanarak 3’üncü kattan atladı. Alttaki işyerinin sundurmasına, buradan da park halinde bir otomobilin üzerine düşen Altundağ, polise sığındı. Soruşturma sonunda, Bayram Burak ve Murat Bulut’un 25 yıldan 50 yıla kadar, Yılmaz Bulut, Nusret Öner, Metin Atalan, Niyazi Öztek, Orhan Yılmaz, Cengiz Özger’in 47 yıla kadar, Mehmet Temiz’in ise 17 yıla kadar hapsi istendi.   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı