Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Sony'ye deprem darbesi

  Hürriyet Haber
  18 Nisan 2016 - 07:42Son Güncelleme : 18 Nisan 2016 - 07:44

  Japonya'da yaşanan art arda depremler dünya devi şirketlerin bazı fabrikalarda üretim faaliyetlerini durdurmasına neden oldu. Şirketlerin başında ise Sony geliyor.

  Son dönemde Uzak Doğu’da yaşanan depremler günlük hayatın yanında teknolojik gelişmeleri de yakından etkiliyor. Şubat ayında Tayvan’da yaşanan deprem çip üreticisi TSMC'nin üretim faaliyetlerinde belirgin bir yavaşlamaya, Meizu cephesinde ise Pro 5 mini’nin çıkışını ertelemişti.

  PlayStation 4 oyunları artık PCde oynanabiliyorPlayStation 4 oyunları artık PC'de oynanabiliyor!

  Benzer bir etkinin bu defa Japonya’da meydana gelen depremlerde yaşandığını görüyoruz. Perşembe ve cumartesi günleri Japonya’yı vuran yıkıcı depremler Sony’nin kamera sensörü üretimi gerçekleştirdiği Kumamoto’daki fabrikanın üretim faaliyetlerini durdurmasına neden oldu.

  Kumamoto, CMOS kamera üretim tesisi başta Apple olmak üzere birçok üreticiye kamera tedariki sağlıyor. Sony’den yapılan açıklamada, üretimin bir süre askıya alındığı ifade edilirken, fabrikanın tekrar ne zaman faaliyete geçeceği belirtilmedi.

  Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sony yetkilileri, halihazırda stoklarda yeteri kadar görüntü sensörünün bulunduğunu ve bu noktada diğer firmaların mağdur edilmeyeceği bilgisini verdi. Sony, CMOS görüntü sensör üretiminin %40’ını elinde bulunduruyor. 

  Japon bilim adamlarından elektronik deri cihazıJapon bilim adamlarından elektronik deri cihazı

  Shiftdelete'in haberine göre Sony ayrıca Nagasaki’de bulunan kamera sensörü üretim tesisi vePlayStation üretiminden sorumlu olan Kyushu üretim tesisinde de üretim faaliyetlerini kısmen durdurdu.

  6.2 ve 7.3 şiddetinde yaşanan depremler sadece Sony’yi vurmadı.Mitsubishi ve Honda da belirli alanlarda üretim faaliyetlerini kısmen askıya aldı. 

  Etiketler: sony , fabrika , japonya , deprem
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı