Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Sony'den yeni Digital Paper Tablet!

  Hürriyet Haber
  29.05.2017 - 07:32 | Son Güncelleme:

  Sony'nin Digital Paper tabletinin yenilenen sürümü, ekran ve arayüzde dikkate değer geliştirmeler yaparak ortaya çıktı.

  Diğer e-ink ekranlı cihazlara kıyasla bu tabletin fiyatının ucuz olmadığını baştan belirtelim. DPTS1'in yerini alan Sony DPT-RP1, aslında boyutları büyütülmüş bir e-ink ekrandan başka bir şey değil. Cihaz üzerinde tahmin ettiğiniz üzere not alabiliyor, görüntüler üzerine kolaylıkla not yazabiliyorsunuz. Tabletin yeni sürümünün 13 inç'lik 1650x2200 çözünürlüklü (206ppi) bir ekranı var. Cihazda 16GB'lık bir dahili depolama alanı ve dosyaları buluta yüklemek üzere bağlantı yetenekleri de bulunuyor.
  Sonyden yeni Digital Paper Tablet
  Cihazın pil ömrünün aynı Amazon Kindle gibi çok uzun olmasını bekleyebilirsiniz. Sony'ye göre tablet, bir şarjla bir veya iki hafta hizmet verebiliyor. Geliştirilen dokunmatik katmanı ise daha iyi not alma ve çizme deneyimi sunuyor.

  Tüm bunlar, cihazı pili çabucak biten Apple Pencil'lı iPad Pro gibi kalemli tabletler karşısında güçlü bir not defteri haline getiriyor. Cihazın 700 dolarlık yurtdışı fiyatı ise pek ucuz değil. Amazon Kindle'ın fiyatı 79 dolar seviyesinde ve gelecekte Sony'den indirim beklemekte sakınca yok.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 45 MUHTEŞEM DUVAR KAĞIDI

  Sony Bravia OLED TVler tanıtıldı
  Sony Bravia OLED TV'ler tanıtıldı!
  Sony Xperia XA1 Ultra Türkiye'de! İşte özellikleri ve fiyatı
  Dünyanın en iyi akıllı telefonları

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı