Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Sony'den 25 milyon kullanıcısına çok önemli uyarı

  AP
  03 Mayıs 2011 - 09:13Son Güncelleme : 03 Mayıs 2011 - 15:53

  Sony, PlayStationNetwork üzerinde online oyunların güvenliğini ihlal eden siber saldırı sonucunda tahmin edilenden daha fazla kullanıcının kişisel bilgilerinin çalınmış olabileceğini açıkladı.

  Sony, geçen hafta yaşanan siber saldırı sonucu 77 milyon kullanıcının bilgilerine ulaşılmış olabileceğini açıklamıştı. Şirket, en son olarak 24.6 milyon kullanıcının daha aynı risk altında bulunduğunu belirtti.

  Açıklamaya göre, 77 milyon kullanıcıya ait bilgilerin çalındığı ilk siber saldırı 16-17 Nisan’da yaşandı. Yaklaşık 25 milyon kullanıcının bilgilerine ise 17-19 Nisan tarihleri arasında yaşanan ikinci siber saldırıda erişildi. Sony, 2007’ye ait bir veri tabanından 23 bin 400 mali kaydın çalındığını, ayrıca, Avusturya, Almanya, Hollanda ve İspanya’daki 10 bin 700 kullanıcının doğruda mali kayıtlarına erişildiğini belirtti.

  Sony, hackerların kredi ve bankamatik kartı numaralarına, kartların son kullanma tarhilerinin ele geçirildiğini, ancak üç haneli güvenlik kodunun öğrenilemediğini ifade etti. Sony sözcüsü Taina Rodriguez, Sony Online Entertainment’ın (SOE) finansal çıkar için siber saldırıya uğradığını ve kullanıcılarını en kısa zamanda bilgilendirmelerinin sorumlulukları olduğunu” söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı