Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sony Vaio’dan şirketlere özel

  Hürriyet Haber
  14 Ekim 2005 - 00:00Son Güncelleme : 13 Ekim 2005 - 21:19

  Dizüstü bilgisayar modellerinde müzik ve video etkinliğini hep ön plana çıkaran ve tasarıma önem veren müşterilerin tercihi durumunda olan Sony Vaio, ilk defa şirketlere özel modellerle piyasada.

  Türkiye’de Özel Bilgi İşlem’in distribütörlüğünü yaptığı Sony Vaio’nun yeni ürün serisi olan "Vaio BX" Dubai’de yapılan bir etkinlikle tanıtıldı. Her kesimden kullanıcının ve özellikle çok seyahat eden işadamları için, ergonomik ve hafif tasarımı sebebiyle tercih edilen Vaio dizüstü bilgisayarlar, artık şirket kullanıcıları için çok daha özel bir tasarım sunuyor.

  Bu ay sonuna doğru Avrupa pazarı ile birlikte Türkiye’de de satışa çıkacak olan BX540B, BX560B ve BX570B’yi; Kasım ayında çıkacak olan BX540 takip edecek.

  Yeni seriyi tanıtmak üzere bilgi veren Sony Vaio Türkiye distribütörü Özel Bilgi İşlem’in Genel Müdürü Güven Özek, geçen sene satışlarda yüzde 300’lük büyüme gerçekleştirerek Avrupa’daki Sony merkezini şaşkınlığa uğrattıklarını, bu senenin satış rakamının da yüzde 200’lük bir büyümeyi işaret ettiğini söyledi. Yaklaşık 3 yıl önce Türkiye pazarına giren Özel Bilgi İşlem, yeni seri ürünler sayesinde, bireysel tüketici pazarındaki etkinliğini kurumsal pazara taşımayı hedefliyor. Sony’nin faaliyet gösterdiği ülkelerde yüksek miktarlı satışlar yapma gibi hedefinin olmadığını belirten Özek, Türkiye pazarındaki gelişmeler karşısında şaşkına döndüklerini aktardı. Sony’nin 2005 yılı için Türkiye pazarında 5 bin adetlik hedef koyduğunu kaydeden Özek "Oysa biz 15 bin satarak 50 milyon dolara yakın ciro yaptık. Yıl sonunda ise bu rakamı 30 bin adete çıkarmayı, büyüme oranını da yüzde 200’e taşımayı amaçlıyoruz’ diye konuştu.

  Bu yıl 30 bin adetlik rakama ulaşacaklarını belirten Özel Bilgi İşlem Genel Müdürü Güven Özek, ayrıca kurumsal projelere de ağırlık vereceklerini açıkladı. Kurumsal pazardaki hedeflerine ulaşmak için ilk olarak yeni BX modelini kullanacaklarını aktardı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı