Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sonunda patladı

Terim, sözleşmesini polemik konusu haline getirenlere sert çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“G.Saray benim için hiç tercih konusu olmadı.” “Git dediklerinde bile kolay kolay gitmem.”

“Birileri rahat etsin diye imza atmam.” “Ahlaksızlar, başkalarını da öyle zanneder.”

G.SARAY Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya maçı sonrasındaki basın toplantısında, gündemden düşmeyen sözleşmesi konusunda sert açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı teknik adam, “Ben 1974 yılında imza attım G.Saray’a. Bir tane mukaveleye bakmadım. Sizler bunu bir simge haline getirdiniz. G.Saray benim için bir tercih değildir. ‘Gel’ dediler, geldim. ‘Git’ dedikleri zaman da direnirim. Kolay kolay gitmem: Ben bugüne kadar kurumsal değil durumsal baktım. Daha önce de sözleşmem vardı benim şimdi de var” diyerek medyaya çıkıştı.

AHLAK KURALLARINI ZORLUYORLAR

“BİRİLERİNİN içi rahat etsin diye imza atacak değilim” ifadesini kullanan deneyimli teknik adam, açıklamalarına şöyle devam etti:
“Kimse bununla uğraşmasın. Beni de başkanla karşı karşıya getirecek bir konuma getirmesinler. Bu durum Galatasaray’a zarar verir. Bunu söyleyenler, yazanlar ve özellikle bunu yayanlar kendilerinin ahlak anlayışına uyabilir ama bana uymaz. Kendileri ahlaksız olunca başkalarını da böyle zannedeceklerdir. 9 tane dava açtık yeni. Daha da devam edecektir. Ahlak kurallarını zorlayan işlere müsade edecek değiliz.”

Oynatmadıkları 14 takımı solladı

ANTALYA maçına sakatlıkları ya da hazır olmadıkları için yetişemeyen G.Saraylı futbolcular, değer olarak tam 14 Süper Lig takımını solladı. Dün gece 90 dakikaya kabarık bir mazeretli listesi ile çıkan sarı kırmızılı takımda, 7 eksik futbolcunun toplam fiyatı 63.5 milyon Euro’yu buldu. Teknik patron Fatih Terim, kaleci Muslera, diğer yabancılar Sneijder, Dany ve Riera ile Selçuk, Hamit ve Gökhan Zan gibi aslarını maç kadrosuna almadı. Sarı kırmızılıların bu 7 eksiğinin toplam değeri de, Süper Lig’de 4 büyükler dışındaki tüm ekipleri solladı. Yalnızca Sneijder, Muslera, Selçuk üçlüsünün toplamn değeri bile 4 büyükler ve Bursaspor dışında ligin 13 takımını geride bıraktı.

Kenarda yıkıldıkları an

MAÇ boyunca neredeyse gol kaçırma yarışına giren G.Saraylı futbolcular, kenardaki Fatih Terim’e de saç baş yoldurdu. Yerinde duramayan İmparator, harcanan fırsatlar sonucu büyük üzüntü yaşadı. Son anlarda kaçan bir golden sonra ise, oyundan çıkan Engin Baytar kendisini yere bırakırken, Terim’in hayal kırıklığı da objektiflere böyle yansıdı.

Kim, neden oynamadı?

MUSLERA: Uruguay’dan 20 saatlik uçak yolculuğuyla yorgun geldi.
DANY: Yabancı kontenjanına takıldı.
GÖKHAN ZAN: Sakat olduğu için bu karşılaymada oynayamadı.
RIERA: O da 6+0+4’e takılanlardan.
SELÇUK: Hafif sakatlığı var, bu yüzden Real Madrid maçına saklandı.
SNEIJDER: Milli takımda sakatlandı, riske edilmedi.
HAMİT: Sakatlığı devam ediyor.

İŞTE CİMBOM'UN EKSİK FUTBOLCULARI
Sneijder 17 milyon Euro
Muslera 16 milyon Euro
Selçuk 14 milyon Euro
Dany 6 milyon Euro
Riera 5 milyon Euro
Hamit 4.5 milyon Euro
Gökhan Zan 1 milyon Euro
TOPLAM 63.5 milyon Euro


Bunları da Beğenebilirsiniz