Teknoloji Haberleri

  Sonunda o da Google+'ta

  Hürriyet Haber
  18.10.2011 - 09:55 | Son Güncelleme:

  Bu büyük ismin bugüne kadar Google+'a üye olmamasına eminiz siz de şaşıracaksınız.

  Google, sosyal ağ alanında Facebook'a rakip olarak hazırladığı Google+'a çok güveniyor. Firmanın CEO'su Larry Page Google'ın üçüncü çeyrek gelirleri ile ilgili toplantıda 40 milyon üyeye ulaşan Google+'ın gidişatından son derece memnun oldukları açıklamıştı. Tüm Google çalışanlarının büyük ilgi gösterdikleri ve Larry Page başta olmak üzere hemen hemen tüm ekibin artık önemli duyurular için de kullandıkları Google+'ta bir kişinin eksikliği ise hissediliyordu.

  Fakat sonunda Google'ın en önemli simalarından biri olan Eric Schmidt de sonunda Google+'a katıldı. Facebook ve Twitter'ın önemli isimlerinin kendi sosyal ağ sitelerini aktif olarak kullanıyor olmaları ve hatta Facebook'un patronu Marz Zuckerberg'in bile Google+'a Schmidt'ten daha önce katılmış olması oldukça dikkat çekiciydi.

  Google+'ın Facebook'a gerçek bir rakip olup olamayacağı tartışılırken Google'ın yönetim kadrosundan çok az kullanıcı tarafından tercih edilmiş olması, bu konuda Google'ın içinde bile Google+'a destek olmadığı yönünde yorumlara yol açıyordu.

  Neyse ki Eric Schmidt biraz geç ve büyük ihtimalle zoraki de olsa Google+'ta yer aldı ve bu söylentiler biraz azaldı. Ama Google+'ın gerçekten de Facebook'u zorlayabilmesi için bundan daha fazlasına ihtiyacı var gibi görünüyor...

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı