« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sonuna kadar Zico

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Brezilyalı teknik adama güvendiklerini ve sözleşmesi bitene kadar görevine devam edeceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün resmi dergisinin ekim sayısındaki yazısında, teknik direktör Zico ile sonuna kadar devam edeceklerini açıkladı. Şampiyonlar Ligi heyecanına Inter gibi büyük bir devi yenerek başladıklarını ve neleri yapabileceklerini bir kez daha dünya futbol kamuoyuna gösterdiklerine dikkat çeken Yıldırım, "Lige ne kadar kötü bir başlangıç yapsak da şampiyonluğun en büyük adayıyız. Önümüzdeki maçlar sonrası diğer takımlar arasından rahatlıkla sıyrılarak sezona tekrar şampiyonluk damgasını vuracağız" diye konuştu.

Birkaç beraberlik sonrası, oyuncular ve Zico hakkında yetersiz kaldıklarına dair yazılanların, haklı eleştiriler olduğu inancını taşımadığını dile getiren Yıldırım, "Bazı medya organları, ne kadar yalanlasak bile, hala yeni oyuncu ve teknik direktör transfer haberlerini sürdürmekte, hem de bunu resmi transfer sezonu bitmiş olmasına rağmen yapmaktadır. Yinelemek isterim ki; Arthur Antunes Coimbra (Zico) mukavelesinin sonuna kadar takımının başında kalacaktır" dedi.

Birçok engel var

Yıldırım, geçmiş yıllara göre yapılan istatistiklerin, günümüz futbolunda artık hiçbir anlam ifade etmediğini belirterek, "Sahada koşan, yüreğini koyan, terini döken ve pes etmeyen oyuncuyu ’Büyük Fenerbahçe taraftarı’ her zaman alkışlamıştır. Yeter ki hepimiz tribünlerde sabırlı olmasını bilelim. Sadece rakiplerimizle mücadele halinde değiliz. Birilerine göre hala Fenerbahçemiz, Avrupa’da Türkiye’yi temsil etmemektedir. Aldıkları ’Yabancı oyuncu’ kararı bunun açık ispatıdır" mesajını gönderdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.