« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sonuna kadar devam

Beşiktaş Başkanı Demirören, "İstifa edip Genel Kurul’da güven tazeleyelim" teklifini getiren yöneticilere, "Vazgeçmek yok, sonuna kadar devam edeceğiz" cevabını verdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Yönetim Kurulu Üyeleri, dün kulüp başkanı Yıldırım Demirören’in Boğaz’daki evinde bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Peş peşe gelen İnegölspor ve Çaykur Rizespor yenilgileri nedeniyle moralsiz olan bazı yöneticiler toplantıda Demirören’e şok bir teklifte bulunarak, "Topluca istifa edip Genel Kurul’da güven tazeleyelim" dediler. Ancak başkan Demirören, bu öneriyi kesin bir dille reddedip, ’sonuna kadar devam’ mesajını verdi. Şu an için istifayı gerektirecek bir durum olmadığını belirten Yıldırım Demirören, "Biz Beşiktaş’ın başarılı olması için ne gerekirse yaptık. En iyi teknik direktörleri ve futbolcuları transfer ettik. Ancak, hesapta olmayan bazı şanssızlıklar yüzünden başarıya ulaşamadık. Biz Beşiktaş’a en iyisini vermeye çalıştık. Dolayısıyla istifayı gerektirecek bir durum yok. Vazgeçmek yok, sonuna kadar göreve devam edeceğiz" diye konuştu. Beşiktaş Başkanı, konuşmasının daha sonraki bölümünde bazı yönetici arkadaşlarına sitemini dile getirerek şunları söyledi: "Yönetim kurulundan bazı arkadaşların camiamız içindeki bazı gruplarla kurduğu ilişkiler beni çok rahatsız ediyor. Herkes davranışlarına dikkat etsin. Bugüne kadar Beşiktaş için cebimden 11 milyon dolar harcadım, bir 11 milyon dolar daha vermeye hazırım. Yeter ki Beşiktaş başarılı olsun. Fulya Projesi’ni her türlü engellemelere rağmen hayata geçirerek kulübümüzün geleceğini garanti altına alacağız."

Çalışanın hakkını veririm

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Jean Tigana, futbolun takım oyunu olduğunu hatırlatarak, "Her türlü başarı ya da başarısızlıktan ekibin tüm fertleri sorumludur" dedi. Çaykur Rizespor maçından sonra düzenlediği basın toplantısında bazı futbolcularını iyi çalışmamakla suçladığı için eleştirilen Tigana, "Teknik direktörlük kariyerim boyunca hiçbir oyuncuma ön yargıyla yaklaşmadım. Kimsenin hakkını yemedim, çalışanın hakkını hep verdim" ifadesini kullandı. Öte yandan Beşiktaş Kulübü’nün dün yapılması gereken Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı, çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Toplantı, 26 Şubat Pazar günü çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz