« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sonuna kadar Bursaspor

Süper Lig'de bu hafta Fenerbahçe'yi kendi sahasında konuk edecek olan Ankaragücü, belki de ligin kaderini belirleyecek.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bu zorlu ve önemli karşılaşma öncesi Ankaragücü tribün liderleri ve Ankara esnafı, yaptıkları açıklamada Fenerbahçe'yi yenmek ve kardeş takım Bursaspor'u şampiyon olarak görmek istediklerini söylediler.

Şu anda Bursaspor'un değil Ankaragücü'nün şampiyonluğunu konuşmayı çok istediğini fakat şartların henüz olgunlaşmadığını ifade eden 1910 Ankaragüçlüler Derneği Başkanı ve Gecekondu Tribün Lideri Koray Akdoğan, "Fenerbahçe maçında gönlümüzden galibiyet geçiyor ama bu futbol olduğu için 3 ihtimalli bir karşılaşma olacak. Yine de tek hedefimiz burada sahadan galibiyetle ayrılmak olacak. Bu maçta Bursaspor taraftarı ile geçmiştekinden farklı bir atmosfer olmayacak. Dostluk hayatta ebedidir. Gönlümüzden geçen Trabzonspor'dan sonra bir Anadolu takımının şampiyon olmasıdır. Artık bir Anadolu ihtilali gerekiyor. Burada Bursaspor yerine Ankaragücü'nün şampiyonluğunu konuşmak isterdik. Ama geçmişteki ve mevcut yönetimin bazı aksaklıklarından dolayı şu anda Bursaspor ve Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu konuşuyoruz. 100 yıllık köklü bir kulüp olan Ankaragücü'nün şampiyonluğunu konuşamıyoruz. Bu da bizim yüreğimizi kanatıyor" dedi.

Fenerbahçe karşılaşması için Ankara'ya gelecek olan Bursaspor taraftarına yönelik açıklamada bulunan Akdoğan, "Bu maç Bursaspor-Fenerbahçe değil Ankaragücü-Fenerbahçe karşılaşmasıdır. Biz 1910 Ankaragüçlüler Derneği / Gecekondu olarak Ankaragücü'müze yakışır bir organizasyon yapacağız. Ekstra bir hazırlığımız olmayacak. Bazı gazeteler stadı yeşil beyaz yapacağımızı söylüyorlar ama bu bizim Gecekondu için geçerli değil. Bizim kendi aşık olduğumuz renklerle stadı donatacağız ve aşık olduğumuz takımı destekleyeceğiz. İnşallah da sahadan galibiyetle ayrılacağız. Bursaspor ile farklı bir organizasyonumuz olmayacak. Gecekondu olarak kendi yerimize oturup maçımızı izleyeceğiz. Eğer Bursaspor taraftarı maçı izlemeye gelirse başımızın üstünde yerleri vardır. Omuz omuza takımımızı destekler ve tezahüratlarda bulunuruz. Fenerbahçe taraftarını da aynı şekilde ağırlarız. Orada da sağlam arkadaşlığımız da var. Bursaspor ve Fenerbahçe taraftarları ile maçtan önce hep birlikte oturup yemek yeriz, çay içeriz ve stada geçeriz. Sonra da güzel bir şekilde onları uğurlarız" diye konuştu.

SOL KAPALI TRİBÜN LİDERİ FATİH KİŞİ: "SONUNA KADAR BURSASPOR"

Bursaspor taraftarlarının Ankara'ya gelip Fenerbahçe maçında kendilerine destek vereceğini söyleyen Sol Kapalı Tribün Lideri Fatih Kişi, "Maçın atmosferi çok güzel olacak. Bursasporlu kardeşlerimiz bizi aradı. Buraya gelip bize destek verecekler. Biz çıkan haberlere tepki gösteriyoruz. Bu maça şaibe karışacağını söylüyorlar. Gün geldi Bursaspor bizi küme düşmeye oynarken 2-0 yendi. Daha önce bizi 8-0 yendiler. Bu hafta Fenerbahçe maçı öncesi spekülasyonlar oluyor. Biz sahaya mücadele edip galip geleceğiz. İnsanlar nasıl anlamak istiyor bilmiyorum. Bu haberler bizi üzüyor. Biz Bursaspor'un şampiyonluğunu istiyoruz. Anadolu takımları şampiyon olsun. Bursaspor'un şampiyonluğu Ankaragücü ve diğer Anadolu takımlarının önünü açacaktır. Her sene 3 büyük takım şampiyon olacak diye bir kural yok. Sonuna kadar Bursaspor'un şampiyonluğunu destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Ankaragücü'nün en köklü tribünlerinden biri olan Gecekondu'da maçlarını izleyen Ankaragücü taraftarları ve aynı zamanda Ankara esnafı, Doğan Haber Ajansı mikrofonuna yaptıkları açıklamada bu sezon sonu kesinlikle Bursaspor'un şampiyon olmasını istediklerini belirttiler.

Otopark işletmecisi Ercan Er de, "Ankaragücü inşallah yener. Biz Fenerbahçe'yi her zaman yeneriz ve Bursaspor'un şampiyonluğunu istiyoruz. Hem Fenerbahçe'yi sevmediğim hem de Anadolu'dan bir şampiyon çıkması için Bursaspor'u destekliyor ve onların şampiyon olmasını istiyorum" dedi.

KONFEKSİYONCU HASAN BABİR: "Büyük ihtimalle maçı Ankaragücü alır. Çekişmeli bir maç olacak. Anadolu takımlarını destekliyor ve Bursaspor'u destekliyoruz. Bütün temennimiz Bursaspor'un şampiyon olmasını istiyoruz."

KONFEKSİYONCU KADİR DEMİR: "İnşallah Ankaragücü kazanırız. Bursaspor için saldıracağız ve takımımızı destekleyeceğiz. Atmosfer çok güzel olacak. Her sene 3 büyük takımlar şampiyon oluyor. Bu sene de bir Anadolu takımı olan Bursaspor şampiyonluğu elde etsin.

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz