"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

Sönük Wimbledon'da tek parlayan ışık

<B>TATSIZ </B>Wimbledon'ın finali de tatsız oldu. Favori kabul edilen İsviçreli Federer, birinci ve üçüncü setlerde zorlanır gibi görünmesine rağmen Avustralyalı Philippoussis'in çökmüş hali karşısında galibiyete hep yakın olan tenisçiydi.

Federer, Wimbledon'ın gençler şampiyonluğundan sonra profesyonellerde de, ilk finalinde ilk şampiyonluğunu set vermeden aldı. Dünya sıralamasında ikinci sıraya kadar yükselen Roger Federer kendinden emin, 'cool' denilen soğukkanlı, hislerini belli etmeyen bir tenisçi tipi. Müthiş bir oyun zekası ve sevgisi var. Ayrıca şampiyon olmak için gereken en mühim yeteneğe sahip... Basit hata (Unforced error) puan kayıplarını olabildiği kadar az yapıyor. Sönük Wimbledon'da parlayan tek ışık bu genç İsviçreli. Philippoussis, bundan önce US OPEN'da final oynayıp kaybetmişti.Dün hücuma (file önüne) yönelik riskli bir oyunla netice almak istedi. Yorgun olduğu için de çok hata yaptı. Ortalama saatte 200 km hızla attığı servisler de onu kurtaramadı.
X