Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sonu güzel olsun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Play-Off fikstürü Altay ve Göztepe’nin yüzünü güldürdü

Altay'ın genel hatlarıyla şanslı bir fikstür çektiğini söyleyen, bu avantajı sahaya yansıtmak gerektiğini belirten Behiç Funda'ya göre Play-Off'ta favori yok.

KOLAY DEPLASMANLAR Altay Teknik Direktörü Behiç Funda, genel hatlarıyla şanslı bir fikstür çektiklerini söylerken, ‘‘Önemli olan bu avantajı sahaya yansıtmak’’ dedi. İlk maçı Sivas ile İzmir'de oynayacaklarını, ilk iki deplasmanda ise Şeker ve İstanbul B.B. gibi seyirci baskısı olmayan takımlarla karşılaşacaklarını kaydeden Funda, ‘‘Bu şansı iyi değerlendirmek zorundayız’’ diye konuştu.

GİDEREK ZORLAŞACAK Kış şartlarının kendilerini fazla zorlamayacağını sözlerine ekleyen Funda şöyle devam etti: ‘‘Fikstürün dezavantajları da var. Örneğin Konya ve Sivas ile arka arkaya deplasmanda oynayacağız. Yine sonlara doğru Hatay ve Diyarbakır deplasmanları üst üste geliyor. Bunlar işimizi zorlaştıracak. Ancak hedefi olan bir takımın şartlardan yakınma hakkı olmaz.’’

SİVAS ÇETİN CEVİZ İlk maçta İzmir'de ağırlayacakları Sivas'ın gözardı edilmemesi gereken güçlü bir takım olduğunu kaydeden Funda, ‘‘Rakibimizi izlettirdik. Bucalı Emin, Murat Polat, Samsunlu Caner gibi tanıdık isimler var. Oldukça çetin bir gruptan çıktı. Kesinlikle boş değil. Play-Off sanıldığından daha zor geçecek. Bence peşin favori yok. Her takımın çıkma şansı yüzde elli.’’

ALTAY’IN MAÇLARI

1.HAFTA

Sivasspor

2.HAFTA

Şekerspor (D)

3.HAFTA

Göztepe

4.HAFTA

İst. BŞB (D)

5.HAFTA

Elazığspor

6.HAFTA

Hatay (D)

7.HAFTA

H.Erciyes

8.HAFTA

Diyarbakır

9.HAFTA

Konya K. (D)

Göztepe, maratona Hatay’da başlayacak. Kayıhan, ‘‘Kış şartlarında sadece Sivas'la oynayacağız, kardan buzdan etkilenmeyeceğiz’’ dedi.

KURMAYLAR BEĞENDİ Göztepe A.Ş Başkanı Hamdi Türkmen ile Teknik Direktör Ümit Kayıhan, Play-Off fikstürünü beğendiklerini açıkladı. Türkmen, ‘‘İlk maçı İzmir'de oynasaydık, daha memnun kalacaktık’’ derken, Kayıhan, kış şartlarında ilk yarıda sadece Sivas'la karşılaşacaklarını belirterek, ‘‘Kardan, buzdan etkilenmeyeceğiz. Diyarbakır'da iklim koşulları çok sert değil’’ dedi.

DEPLASMAN FARKETMEZ İlk maçın Hatay'la deplasmanda olmasının kendisi için farketmediğini vurgulayan Kayıhan, ‘‘Takımım, içerde ve dışarda aynı. Play-Off'un ilk randevusu olduğu için, Hatay motivasyon açısından üst düzeye çıkabilir. Rakibin analizini yaptık. Mücadale gücü yüksek, içerde sert oynayan, kontrataklarda etkili, askerlerin ağırlıkta olduğu bir takım’’ diye konuştu.

SADECE KOMBASSAN Kayıhan, Hatayspor'da kaleci Mücahit, libero Serhat, kanatlarda İlhan ve Enver, stoper Selçuk'un etkili isimler olduğunu dile getirdi. Süper Lig yarışının Göztepe, Altay, Diyarbakır ve K.Kombassan arasında geçeceğini belirten Türkmen, ‘‘İlk yarıda 5 beş maçımız dışarıda. İkinci yarıda favori takımlardan sadece K.Kombassan'la deplasmanda oynamamız avantaj’’ dedi.

GÖZ-GÖZ’ÜN

MAÇLARI

1.HAFTA

Hatay (D)

2.HAFTA

H.Erciyes

3.HAFTA

Altay

4.HAFTA

Kombassan

5.HAFTA

Sivas (D)

6.HAFTA

Şekerspor

7.HAFTA

Diyarbakır (D)

8.HAFTA

İst. BŞB (D)

9.HAFTA

Elazığspor


Bunları da Beğenebilirsiniz