« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sonu da benzesin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çevik gibi Gümüşdağ’a da 8 Şubat’ta tam yetki verildi Göztepe yönetimi, geçen sezon Erdoğan Arıca'nın istifasından sonra takımı Antrenör Oktay Çevik'e emanet etti. Çevik, 1.Lig hasretine nokta koydu

Bu sezon ise Jarabinsky, Van maçından sonra görevi bıraktı. Yönetim bu kez ‘‘Gümüşdağ'la devam'' dedi.

Genç teknik patron, Göztepe'yi kurtarmaya çalışacak.

Tesadüfün böylesi Göztepe'de iki sezondur teknik kadroda yapılan operasyonlarda büyük benzerlik var. İster ‘‘tesadüf'' deyin, ister ‘‘kaderin cilvesi'' olarak değerlendirin, Göztepe'de antrenör olarak göreve başlayan Oktay Çevik ile Hayrettin Gümüşdağ bir yıl arayla, ama aynı gün, yani 8 Şubat'ta tam yetki aldı. Çevik, Göztepe'yi 1.Lig'e taşıdı, Gümüşdağ ise kurtarmaya çalışacak.

Sıra Gümüşdağ'da Aydınspor maçından önce istifa eden, ama takımın başında sahaya çıkan Erdoğan Arıca ayrıldıktan sonra, ‘‘Benim silahım sevgi'' diyerek ateşten gömleği giyen Çevik, ‘‘Göztepe'ye hafif gelir!'' yorumlarına kulaklarını tıkadı ve 17 yıllık büyük özleme Antalya'da nokta koyarak tarihe geçti. Şimdi de Hayrettin Gümüşdağ, Çevik gibi çok önemli bir sınavdan geçecek.

Destek bekliyorum Arıca gibi aşırı sert ve disiplinli olan Jarabinsky'den, ‘‘Futbolcuların arkadaşı, ağabeyi, dostuyum'' diyerek bayrağı teslim alan Gümüşdağ, ‘‘Oktay Çevik gibi bana da 8 Şubat'ta tam yetki verilmesi hoş bir tesadüf. Batıl inanç kabul edilse de, tesadüflere inanırım. İnşallah camiamıza ligde kalmanın sevincini de ben yaşatacağım. Herkesten destek bekliyorum'' dedi.

Gönülden duacıyım ‘‘Göztepe'nin 1.Lig'de kalacağına inanıyorum'' diyen Çevik ise meslektaşı Gümüşdağ'a başarı diledi. Çevik şöyle konuştu: ‘‘Bu tesadüf, inşallah başarı getirir. Oyuncuyu davaya inandırmak çok önemli. Futbolcu sevgi ister. Hepsiyle yanak yanağa oldum. (Suistimal ederler) dediler, ama hiç korkmadım. Göztepe ve Gümüşdağ'ın gönülden duacısıyım.''


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler