ADANA HABERLERİ

Sönmez: “Tarım Fuarı, Bölgeyi Birleştiriyor”

IHA
15.09.2015 - 10:56Son Güncelleme :

ÇUKUROVA SANAYİ VE İŞ DÜNYASI FEDERASYONU VE ADANA SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜLEYMAN SÖNMEZ.

IHA

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) ve Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, Çukurova’nın dünyanın en verimli tarım bölgesi sayılan 3 ovadan biri olarak kabul edildiğini, ancak tarıma daha çok önem verilmesi gerektiğini belirtti.
Çukurova çiftçisinin bereketli topraklarda bol ürün elde ettiğini kaydeden Sönmez, çiftçinin inovasyona dayalı dünya ile rekabeti için hem destek alması hem de yeniliklere adapte olması gerektiğini vurguladı. Bölgede düzenlenen fuarların çiftçi için önemine işaret eden Sönmez, ADSİAD üyesi Elka Fuarcılık’ın düzenlediği ve ADSİAD ile Çukurova SİFED’in destek verdiği 16-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Çukurova Tarım Fuarı’na Çukurova çiftçisinin ilgi göstermesini diledi.
Fuarın, Adana ve Mersin’in gücünün, vizyonunun tüm dünyaya gösterilmesi adına önemli bir kazanım olacağına işaret eden Sönmez, sadece bölgemizden değil, Türkiye’den ve dünyadan birçok çiftçi, sanayici, tüccar, iş insanı, bürokrat ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin yer alacağı fuarın gücüne her kesimin inanması gerektiğini kaydetti.
Sönmez, çiftçi ve vatandaşları, yıllarca Çukurova ve Türkiye tarımına, sanayisine ve sosyal-sportif yaşamına katkı sunan Çukobirlik Tesisleri’nde düzenlenecek fuara davet etti. Adana ve Mersin’in tam ortasında yer alan fuar alanının iki kentin işbirliği açısından da örnek olacağını ifade eden Sönmez, “Adana ve Mersin’in güç birliği bölgesel kalkınmanın önünün açılması için de önemli bir girişim olacaktır” diye konuştu. Sönmez, sürdürülebilirlik ve inovasyon açısından tarım dünyasında iyileştirmelerin gerekliliğini de yineledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Sönmez: “Tarım Fuarı, Bölgeyi Birleştiriyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sönmez: “Tarım Fuarı, Bölgeyi Birleştiriyor” haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı