ADIYAMAN HABERLERİ

Şönim Kurulum Aşamasında

IHA
05.10.2015 - 16:59Son Güncelleme : 05.10.2015 - 17:00

ADIYAMAN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜR VEKİLİ MUSA ŞİMŞEK ŞÖNİM İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

IHA

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) kurulması için çalışma başlatıldı.
Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Şimşek, ŞÖNİM kurulması için çalışmaların önemli bir aşama kat edildiğini ve yerin belirlendiğini söyledi. Şimşek, personel konusunun çözümünden sonra kurulumun tamamlanacağını dile getirdi. ŞÖNİM ile ilgili bilgi veren Musa Şimşek, “Şiddetin önlenmesi ile koruyucu ve önleyici tedbirlerin etkin bir biçimde uygulanmasına yönelik güçlendirici ve destekleyici danışmanlık, rehberlik, yönlendirme ve izleme hizmetlerinin verildiği, yeterli ve gerekli personelin görev yaptığı ve tercihen kadın personelin istihdam edildiği, çalışmaların yedi gün 24 saat esasına göre yürütüldüğü merkezdir.
Kanunda belirtilen merciler tarafından şiddet uygulayan veya uygulama tehlikesi bulunan kişi hakkında, olayın niteliği dikkate alınarak hükmedilecek tedbirler alınır. Kanun kapsamında, şiddet mağduru ve şiddet uygulayan hakkında hakim, mülki amir veya kolluk tarafından, talep veya ihbar üzerine ya da resen tedbir kararları alınır. Aralarında aile bağı veya ilişki bulunup bulunmadığına bakılmaksızın, şiddet uygulayanın, şiddet mağduruna yönelik olarak, güvenliğinden endişe edecek şekilde fiziki veya psikolojik açıdan korku ve çaresizlik duygularına sebep olacak biçimde, içeriği ne olursa olsun fiili, sözlü, yazılı olarak ya da her türlü iletişim aracını kullanarak ve baskı altında tutacak her türlü tutum ve davranışı sergilenmesine yönelik tedbirler alınabilir. ŞÖNİM resmi olarak kurulmadı ancak İl Müdürlüğü olarak biz bu hizmeti zaten veriyoruz. 81 ilde kurulma ile ilgili kanun çıktı. Bazı illerde faaliyete geçti. Bizde de faaliyete geçti ancak ilk kabul birimi faaliyette olmadığı için resmi kurulumu olmadı. Ancak biz zaten bu işi yapıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Şönim Kurulum Aşamasında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şönim Kurulum Aşamasında haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı