Songül Karlı "Hamile kaldım ama istemedim aldırdım"

Son yıllarda TV programlarına ağırlık verip müzik çalışmalarını askıya alan Songül Karlı, yeni kariyerinde son sürat yola devam ediyor. Önümüzdeki hafta Kanaltürk’te yeni bir programa başlayacak ve format gereği küsleri barıştırıp yardıma ihtiyaç duyanlara el uzatacak olan Karlı’yla buluştuk; yeri kariyerinden ayak fetişizmine, geçirdiği estetik operasyonlardan ev hayatına her şeyi konuştuk.

Müge SERÇEK BİROĞLU Fotoğraf: Sinan ÖZBALKAN
15.08.2014 - 14:29 | Son Güncelleme :

“Songül Karlı ile Yeniden” için hayırlı olsun diyeyim öncelikle... Nasıl bir program olacak?
- Teşekkür ederim. 18 Ağustos itibariyle başlayacağız. Program kapsamında hastasından borçlusuna, evsizinden evlenemeyenine başvuran herkese elimizden geldiğince yardım etmeye çalışacağız. İnsanların dertlerine deva olmaya, mutluluklarını çoğaltmaya uğraşaşacağız. Bunun yanı sıra elbette eğleneceğimiz, güleceğimiz zamanlar da olacak.
Senelerce Uğur Aslan ile birlikte program sundunuz, iyi bir ikili olmuştunuz. Neden yola birlikte devam etmediniz?
- Bu benim seçimim değildi açıkçası. Fox TV’den ayrıldığımda Uğur’u arayıp “Yola birlikte devam etmeliyiz” dedim. Ama o daha sonra iki farklı program yaptı. Hepimiz kariyerlerimizde daha iyi adımlar atabilmek için yalnız başımıza ilerlemek isteyebiliriz, onun seçimiydi. Dolayısıyla ayrıldık.
Aranızda küslük var mı?
- Yok, asla! Uğur’u çok severim. Allah onun işini, gücünü her zaman rast getirsin. Can dostumdur. Yarın öbür gün yine birlikte program yapabiliriz.
Moraliniz bozuk olduğunda bunu seyirciye yansıtmaktan çekinmeyen birisiniz, bu durumu avantaj mı yoksa dezavantaj olarak mı görüyorsunuz?
- Dezavantaj bence. Yayına çıktığımda eğer moralim bozuksa, bütün olan biteni seyirciyle paylaşıp rahatlamak istiyorum. Evden Metin’le (eşi Metin Yüncü) kavgalı çıktıysam, “Evet biz Metin’le kavga ettik” demek istiyorum. Profesyonel olamıyorum, elimde değil. Ekrana çıkıyorum diye bilirkişi gibi davranamam ki ben! Neyse ki insanlar beni bu şekilde kabul etti.
Evlilik programı yaptığınız dönemde canlı yayında evlenmiştiniz. Peki dargınları barıştıracağınız bu program vesilyesiyle barışmak istediğiniz biri ya da birileri var mı?
- Kimseyle bir küslüğüm yok, herkesle barışığım.


MELEKLER RÜYAMA GİRDİ DUA ETMEYE BAŞLADIM
Size kırgın birileri de mi yok?
- Vardır tabii ama ben bilmiyorum. Eğer haberim olursa zaten hemen barışırım çünkü helalliğe çok önem veririm. Ayrıca kimseye gönül koymam, herkesin kendi doğrusuna saygı gösteririm. Artık hayatın başka bir tarafındayım; sürekli yargılayan, egosu yüksek insanlardan değilim. Kediyken aslan gözükenlerden olmak istemiyorum. Herkesi olduğu gibi kabul ediyorum.
Sizi bu noktaya getiren neydi?
- Yaklaşık beş, altı yıldır böyleyim. Ama ilkokul dördüncü sınıftayken bile elimden tespih düşmezdi. Bir gün rüyamda melekler bana “Dua bildiğin halde okumuyorsun” dedi. O günden beri her gün tespih çeker, bin tane İhlas okurum. Nefis ve çıkar uğruna birilerinin kalbini kırmaktan da korkarım. Esra Erol Fox TV’ye benim yerime geldi diye kızgın olup olmadığımı çok sordular ama bunu ona Allah nasip etti. Yaşanan şey kişilerle alakalı değil.
2007’den beri sunuculuk yapıyorsunuz. Neden rotanızı televizyona çevirip müzikten koptunuz? Sebep para mıydı?
- Hayır... Çok samimi bir cevap vereyim; çünkü ben çok tembel bir kadınımın, hırslı değilim. Yayın yaparken, sanatçı kimliğimle orada olduğumu düşünmüyorum, sadece bir konfeksiyoncu gibi işime gidiyorumo kadar. İşim bittikten sonra da eve dönüp yemek yapıyorum. Yani bir sanatçı gibi yaşamıyorum.
Sanatçılar nasıl yaşar?
- Dışarı çıkayım, hava atayım, kendimi göstereyim gibi şeyler yapar mesela. İlk çıktığım zamanlarda ben de aynısını yapmıştım, ama bunları aşalı 20 sene oldu. Programla birlikte albüm de çıkarsam benim için çok büyük bir avantaj olur ama az önce söylediğim gibi hırslı değilim işte... Daha geçen gün müzik yönetmenim arayıp “Parçaların hazır, gel oku” dedi, tembellikten gidemiyorum. Sanırım zirve beni korkutuyor.
Zirvede olmak size göre değil, doğru mu anladım?
- Doğru. Ben daha mazbut yaşamayı seviyorum.

ERKEK MİLLETİNİ DİNLEYECEK KENDİ BİLDİĞİNİ YAPACAKSIN
Bundan önceki programınızda kıyafetleriniz ve dekoltelerinizle çok sık gündeme gelmiştiniz. Yeni programdaki kıyafet seçimleriniz nasıl olacak?
- Dikkat edeceğim ama Kanaltürk’te program yaptığım için değil! Kendim öyle istediğim için...
Eşiniz de kıyafetlerinize karışıyormuş. Bu sizi bunaltmıyor mu?
- Kıyafetlerime karışıyor, doğru. “Böyle giyiniyorsun ama bak benim arkadaşlarım da izliyor programı. Popo ve göğüs tarafı biraz daha derli toplu kıyafetler giysen olmaz mı?” diyor. Bir keresinde canlı yayın sırasında yönetmeni arayıp kıyafetimi değiştirtmişti, Ama ikinci kıyafet de yine dar ve miniydi. Erkek milletini dinleyecek ama kendi bildiğini yapacaksın.
40 yaş birçok kişi için dönüm noktasıdır. Sizin için neler artık daha önemli ya da önemsiz?
- Oğlum benim için her şeyden önce geliyor. Onu iyi okutmak ve memleketine iyi bir vatandaş olarak yetiştirmek en büyük arzum. İçinde Allah sevgisi olmalı... İşlerim sona erdikten sonra da hacca gitmek, peygamber aşkıyla yaşamak ve zikirlerimi yapmak istiyorum. Bu yaşıma kadar en güzel evlerde oturdum, en güzel arabalara bindim, en pahalı elbiseleri giydim ama inanın hepsi boş.

32 YAŞIMDAYKEN KAPANMAK İSTEMİŞTİM
Tesettüre yakın mısınız?
- Aslında 32 yaşımdayken kapanmaya karar vermiştim, ama o sırada televizyonda program yapmaya başladım, olmadı. Daha sonra da kapanacağına daha çok açıldım. Benim için önemli olan kimsenin dedikodusunu yapmadan iyi bir insan olabilmek.
Pişmanlıklarınız var mı?
- Zamanında çok büyük kazıklar yedik, aldatıldık, paramızı verdik arkamızdan dedikodumuzu yaptılar. Beni bu noktaya getiren bu yaşanmışlıklar oldu. Yemin ederim bugüne kadar kocam dahil bir erkeğin 1 lirası kursağımdan geçmemiştir. Çalıştığım için zaten gerek duymadım. Şu an bile Metin’den beş kuruş para alamam.
Evin giderlerini nasıl paylaşıyorsunuz?
- Evin giderlerini o karşılıyor, ben kendimin ve oğlumun masraflarını karşılıyorum. Bu yarın öbür gün Metin’den para istemeyeceğim anlamına gelmiyor, biz karı kocayız, elbette isterim, ama param varken istemenin bir anlamı yok. Kimseyi kullanmam.


GÖĞÜSLERİMİ KÜÇÜLTMEMİ BAŞKALARI İSTEDİ
Bir süre önce yaptırdığınız estetiklerden pişmanlık duyduğunuzu açıkladınız. Neden pişman oldunuz?
- Çok büyük göğüslerim olduğu için tam üç kere estetik yaptırdım. İstesem bir kerede halledebilirdim ama küçük göğsü sevebilir miyim, alışabilir miyim diye düşündüğüm için kademe kademe küçülttürdüm. Aslında kendi göğüs ölçümü de seviyordum ama program için ayarlanan elbiselerin içine giremiyordum. Kıro gibi gözüktüğümü söyleyip küçülttürmemi rica ettiler! Bunun dışında yüzümde botokslarım var, gerçi artık 20 yaşındaki kızlar bile yaptırıyor onu. Bir de dudağımı yaptırdım, çok hoşuma gitti, sonra bir daha yaptırdım. Tüm bunları ilk programda bütün izleyicilerimle paylaşacağım, kimseden gizlim saklım yok benim. Bundan sonra estetik yaptırmam herhalde.

HİZMETÇİ RUHLU BİR KADINIM

Gece yatarken ve sabah kalktığınızda kocanızla birbirinizin ayaklarını öpermişsiniz. Ayak fetişisti misiniz?
- Aynen öyleyiz. Biz birbirine çok saygı duyan, çok iyi anlayan bir çiftiz. Yüz göz olmayız, birbirimizi yargılamayız. Anlatmak istediği bir şey varsa dinlerim, sorduğumda cevap veriyorsa verir, vermiyorsa daha da deşmem. Onun iyi olduğunu bilmek, ilişkimizin iyi olduğunu bilmek bana yeter.
Kocanızı pohpohlar mısınız?
- Kocayı pohpohlamak çok önemli bence. Erkekler çok bilmiş kadınları sevmiyorlar. Bu yüzden bazen oyun oynayıp bildiğim şeyi bilmiyormuş gibi yapıyorum. Sürekli kocamın önüne yiyecek bir şeyler koyarım. Onun bir şey istemesine fırsat vermeden hizmet ederim. Bu da ona yaşadığı evde saygı ve sevgi gördüğünü hissettiriyor. Hizmetçi ruhlu bir kadınım, evde bir an bile durmam. Sürekli temizlik yapar, evi kontrol eder, eksikleri gideririm. Yardımcımız olmasına rağmen yemekleri de ben yapıyorum.


HAMİLE KALDIM AMA İSTEMEDİM ALDIRDIM
Yeniden anne olmak istiyordunuz, ne oldu? Düşünüyor musunuz hâlâ?
- Tekrar anne olmak isteseydim olurdum. Hamile kaldım aslında ama istemedim, aldırdım. Bebeğime çok düşkün olduğum ve her şeyiyle kendim ilgilendiğim için, aynı zorlukları tekrar yaşamaya cesaret edemedim. Ama yine bir kaza kurşunu olursa bu sefer doğururum, belki bir kızımız olur. Adı da Ayşe olur.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün