Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Song'la yollar ayrıldı

Trabzonspor, sözleşmesi sona eren tecrübeli savunma oyuncusu Song’la yollarını ayırdı. Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Aksu, Rigobert Song’la yeni bir sözleşme yapmayacaklarını, Kamerunlu futbolcuyla kesin olarak yolları ayırdıklarını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SONG’LA GÜZEL BİR ŞEKİLDE AYRILDIK

Song’la çok güzel günler yaşadıklarını ve tecrübeli futbolcunun iyi bir profesyonel olduğunu belirten Aksu, “Son, çok dürüst bir insan takımımıza futbolcu olarak hizmet ettiği kadar, bir ağabey olarak da hizmet etti. Bize büyük katkıları oldu. Ama misyonu doldu ve gitme zamanı geldi. Bunu kendi de biliyor. Kendisiyle çok güzel bir şekilde ayrıldık” dedi.

AVRUPA’DA HEDEF G.SARAY’IN ELDE ETTİĞİ BAŞARI

UEFA Avrupa Ligi’nde seri başı olmadıkları için çok güçlü rakiplerle karşılaşabileceklerini belirten Mahmut Aksu, “Birinci turda Avrupa’nın güçlü takımlarından birisiyle eşleşebiliriz. Seri başı olarak katılsaydık, önümüz çok açık olurdu. Ama amacımız Galatasaray’la yakalanan başarıları bu sezon yakalayacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

HUGO BROSS İTİRAFI…

Aksu, sezon başında Bross'u getirmenin hata olduğunu söyleyerek şöyle devam etti; " Hugo Bross, hataydı. Kariyerinde şampiyonluk yaşamış; ama Bross ve benzeri teknik adamlar alınırken çok erken karar vermemek gerekir. Kişisel olarak şunu söyleyebilirim bizim için ya da Türkiye’deki pek çok takım için çok yetersiz bir teknik direktör. Bunu, maalesef kendisiyle anlaştıktan kısa bir süre sonra anladık. Ama yapacak bir şey yoktu. Geç kalmıştık " ifadelerini kullandı.

İSMİ GEÇEN OYUNCULARIN YÜZDE 80’İ GÜNDEMİMİZDE DEĞİL

Basında çıkan isimlerin çoğu ile ilgilenmediklerine dile getiren Aksu, stoper ve forvet alacaklarını söyledi; " Transfer gündemimizde olduğu iddia edilen oyuncuların yüzde 80’i gündemimizde değil. Bunlar bizim dışımızda ismi ortaya atılan futbolcular. Transfer yapacağı, bunlardan bir tanesi stoper, diğeri forvet olacak. Forvet oyuncusu yabancı olacak. Ayrıca biz kadromuzda düşündüğümüz hiçbir oyuncuyu bırakmayacağız."

SELÇUK VE CEYHUN’UN SÖZLEŞMELERİNİ UZATIYORUZ

Galatasaray'a gidecekleri iddia edilen Selçuk ve Ceyhun'un takımda kalacağını söyleyen Aksu bu oyuncularla sözleşme uzatacaklarını da ekledi. " Selçuk ve Ceyhun’la da sözleşmeyi uzatmayı düşünüyoruz. Kendileriyle konuştuk. Kalmak istediklerini ve özellikle Şenol Güneş’le çalışmaktan çok mutlu olduklarını söylediler. Selçuk ve Ceyhun’un Galatasaray’a ya da başka bir takıma gitmesi söz konusu değil, çünkü bu futbolcularımız bize kalpten bağlıdır. diyerek sözlerini tamamladı!

 


Bunları da Beğenebilirsiniz