Gündem Haberleri

  Soner Yalçın'ın avukatından açıklama

  ANKA
  15.02.2011 - 15:18 | Son Güncelleme:

  Soner Yalçın’ın avukatı Feza Yalçın, Soner Yalçın’ın gözaltı kararına konu iddianın “asılsız ve gerçek dışı olduğu” için kanıt arandığı iddiasının da “gerçek dışı ve asılsız” olduğunu belirtti.

  Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Odatv'nin yöneticisi gazeteci-yazar Soner Yalçın'ın avukatı Feza Yalçın, yaptığı açıklamada Soner Yalçın’ın gözaltındayken sohbetleri sırasında, “AKP seçim startını gözaltı alınmamla vermiştir. AKP muhalif bir ses duymak istemiyor. Gazeteci isem mesleğimi yapacak isem yazmadan nasıl yapabileceğim” dediğini ifade etti. Avukat Yalçın, gözaltı kararına konu iddianın “asılsız ve gerçek dışı olduğu” için kanıt arandığı iddiasının da “gerçek dışı ve asılsız” olduğunu belirterek,

  “Yaklaşık olarak evinde 15 bin kitap bulunuyor ve bu kitaplar tek tek sayfa sayfa bakıldı, tüm kitaplar silkelendi. Üzerlerinde not var mı diye bakıldı. Hepsi piyasada satılan kitaplar. Bu kitapların büyük bir kısmı yazarları tarafından imzalanarak Soner Yalçın’a hediye edilmiş kitaplar. Bu kitap topluluğundan sadece 10 kadarı alındı. Bu kitaplardan bir tanesi yazarı Ferit İlsever olan ve birçok yazara hediye edilen bu sırada Soner Yalçın’a da hediye edilmiş olan kitap. Yıllardır kitap yazarken not aldığı 10 kadar not defteri vardı ve not defterleri içinde ne olup olmadığına bakılmaksızın alındı. Yaklaşık 15 kadar olan not defterlerinin de her birinde 10 kadar sayfasına not almıştı” dedi.

  Soner Yalçın’ın el konulan notlarının bir kısmının yeni yazmaya başladığı kitabı ile ilgili notlar olduğunu ve o notlara çok dikkat edilmesini istediğini belirten avukat Yalçın, “Evde en az 5 bin kadar CD vardı ve tüm CD’ler incelendi 95 tane CD alındı. Bu CD’ler içinde müzikten bilgisayar virüs programlarına kadar karışık CD grubuydu. Eskiden kalma sağa sola atılmış bozuk 2 cep telefonu ile şu anda kullandığı cep telefonları kartları ve 4 bilgisayara ait hard disk kopyaları alındı. Eskiden kalma videolarda kullanılan eski video kaseti içinde ne olduğuna bakılmadan alındı” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı