Gündem Haberleri

  Sonbaharda caz esintisi

  Hürriyet Haber
  11.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Akbank tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen Akbank Caz Festivali, 8-21 Ekim tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve Adana'da birbirinden değerli caz ustaları ile müzikseverleri buluşturacak.

  Akbank 8. Caz Festivali'nin 8 Ekim'deki açılış konserini vokal ve piyano virtüözü Brezilyalı sanatçı Tania Maria yapacak. Sanatçıya, Sabancı Center'daki konserinde basta Daniel Yvinec, vurmalı çalgılarda Ednundo Carneiro ve davulda Stephane Huchard eşlik edecek.

  Davulcuların en büyük isimlerinden Paul Mation liderliğindeki Electric Bebob Band, Kübalı ünlü cazcı Gonzalo Rubalcaba Trio, ülkemizin en ünlü caz müzisyenlerinden Aydın Esen ve grubu, günümüz cazının ustaları Roscoe Mitchell Note Factory, saksafonun ünlü ismi Pharoah Sanders'in Okay Temiz ve Türk müzisyenlerle gerçekleştireceği projesi Spirits, caz tarihinin saksafonda efsane ismi Sam Rivers, London Community Gospel Choir ile birlikte sahne alacak Kamerunlu caz saksafoncusu Manu Dibango, Afrika davulları eşliğinde, en önemli saksafoncuların bir araya geldiği World Saksaphone Quartet ile ünlü ses virtüözümüz Yıldız İbrahimova festival kapsamında seyirci ile buluşacak.

  Akbank 8. Caz Festivali'nin 16-19 Ekim tarihleri arasındaki Ankara bölümünde Aydın Esen Group, Spirits: Pharoah Sanders, ODTÜ Halkbilimi Topluluğu Deneysel Müzik Grubu, Manu Dibango & London Community Gospel Choir ve Yıldız İbrahimova konserleri yer alıyor.

  Adana’daki müzikseverler ise Yıldız İbrahimova ve İlhan Erşahin Trio'yu izleme fırsatı bulacaklar.

  Festival kapsamında konserlerin yanı sıra İstanbul ve Ankara'da ünlü sanatçıların katılacağı caz sohbetleri, jam-sessionlar ve Aksanat'ta film gösterileri de gerçekleştirilecek.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı