« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son vole Şaş'a

Ankaraspor maçında Baros’un yerine oyuna alınan ve bu nedenle hocası Korkmaz’ın eleştirilmesine neden olan tecrübeli yıldıza, “Jübileni yapmaya hazırız. Ama oynamak istiyorsan başka takıma git” denilecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SEZONU hayal kırıklığı ile tamamlamaya hazırlanan Galatasaray Yönetimi, bazı önemli futbolcularla yollarını ayırmanın eşiğine geldi. Sarı kırmızılı takımın Ankaraspor’la berabere kalarak şampiyonluk yarışına havlu attığı karşılaşmada Milan Baros’un yerine oyuna giren ve bu nedenle teknik direktörü Bülent Korkmaz’ın kıyasıya eleştirilmesine neden olan Hasan Şaş da topun ağzında.

Başka yere gitmez

Yöneticiler yeni sezonda kadroda düşünmedikleri futbolcuya jübile yapmayı önerecekler. Ancak tecrübeli isim, futbolu bırakmak istemediği taktirde, başka bir takıma gönderilecek. Hasan Şaş’ın Galatasaray’a olan sevgisini ve bağlılığını bilenler başka bir forma giymek istemeyeceği için jübile teklifine ‘hayır’ diyemeyeceğini belirtiyorlar. Sarı kırmızılı camiada Hasan Şaş’la yolların ayrılması, UEFA Kupası’nı kazanan kadrodan son futbolcunun da tasfiye edilmesi anlamına geliyor. Galatasaray daha önce de Hakan Şükür, Bülent Korkmaz, Hakan Ünsal, Ergün Penbe ve Arif Erdem gibi kulübe büyük başarılar kazandıran futbolcularını jübile dahi yapmadan gözden çıkarmıştı.

Ümit Karan da yolcu

Bu arada sezon sonu gönderilecekler arasında Şaş’ın dışında bu yıl bekleneni veremeyen futbolculardan Ümit Karan, Volkan Yaman ve Serkan Çalık’ın isimleri geçiyor. Sakatlığı nedeniyle uzun süredir oynayamayan Serkan ise bu duruma isyanını, “Ben başka bir forma altında sakatlanmadım. Bu karar bir adaletsizliktir”diye dile getiriyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz