« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son sürpriz Michael Rasmussen'den

Doping tartışmalarının zirveye çıktığı bu yılki Fransa Bisiklet Turu'nda son sürpriz, yarış lideri Danimarkalı Michael Rasmussen'in 2 doping testine girmediği gerekçesiyle Rabobank takımından kovulmasıyla yaşandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dün yapılan yarışı lider tamamlayan ve daha önce yapılan 2 doping testine girmediği belirtilen Michael Rasmussen'in takımı Rabobank, bisikletçinin kontratını sona erdirince Rasmussen lider götürdüğü Fransa Bisiklet Turu'ndan çekilmek zorunda kaldı. Takım direktörü Prudhomme, bunun spor adına üzücü olduğunu belirtirken, Rasmussen dışında diğer sporcularla yarışa devam edeceklerini ifade etti.

Rabobank sözcüsü Jacob Bergsma yaptığı açıklamada, Rasmussen'in takım içi kuraları ihlal ettiği gerekçesiyle eve gönderildiğini belirtirken, geçen ay içinde 2 doping testine girmeyen ve nerede olduğuyla ilgili takıma yanlış bilgi veren Rasmussen'in, Hollanda takımına sponsor olan Rabobank tarafından istenmediğini kaydetti.

8 Mayıs ve 28 Haziran tarihlerinde yapılan doping testlerine katılmayan ve Meksika'da olduğunu bildiren Rasmussen'in o tarihlerde İtalya'da olduğu iddia edilmişti.

104 yıllık Fransa Bisiklet Turu tarihinde 2. kez bir yarış lideri takımdan kovulurken, Rasmussen konuyla ilgili, "Şu anda ne yapacağımı, nereye gideceğimi bilmiyorum. Ben ve takımım Rabo için büyük bir hüsran. Ben gerçekten temizim. Son 2 haftada halka açık ve gizli şekilde tam 17 doping testi gerçekleştirildi" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler