Gündem Haberleri

  Son sözü Kurucular Kurulu söyleyecek

  Hürriyet Haber
  11.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti ile birleşmelerine ilişkin son kararı partisinin Kurucular Kurulu’nun vereceğini söyledi.

  Parti genel merkezinde önceki gün Almanya Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth’u kabul eden Kurtulmuş konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeni Türkiye’nin inşası, demokratikleşmesi, problemlerin çözülebilmesine katkı sunabileceğimize inanıyorum. Birleşme yönünde bir talep geldi, bu talebi partinin Kurucular Kurulu kararlaştıracak. Türkiye’deki ve bölgedeki durumu kendi perspektifimizden değerlendireceğiz.”

  Baş harfi  ‘A’

  Roth, ziyaretlerinin amacının Türk basınında yer alan birleşme haberleriyle ilgili olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Türk haberlerini takip ediyorum ve bu ziyaretimin amacı iki partinin birleşmesi konusunda çıkan haberler. Burada, konuşmak istediğim konular Türkiye’deki güncel siyasi gelişmeler, HAS Parti’nin ilgilendiği siyasi konular neler? Suriye’deki gelişmelerle ilgili neler düşünüyorsunuz? Kendisinin Türkiye’nin başına geçecek ve baş harfi “A” olan bir partide önemli isimlerden biri olacağını duydum.”                  

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı