« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son söz kongrede

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'da, Özkan Sümer'in ardından Ümit Celal Özgür de başkanlığa aday olurken, yarıştan çekildiğini açıklayan M.Ali Yılmaz, ‘‘Adıma birileri liste yaparsa da, buna diyecek birşeyim olmaz’’ dedi.

Özkan Sümer'in başkan adaylığını açıklamasından sonra, ‘‘Kimseye rakip olmam. Adaylıktan çekiliyorum’’ diyen Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ‘‘Adıma birileri liste yaparsa da, buna diyecek bir şeyim olmaz’’ dedi. Sümer'i cesaretinden dolayı kutladığını belirten Yılmaz, genel kurul toplantısında oy kullanacak olan 2 bin 400 kongre üyesini sağduyulu olmaya çağırdı. Özkan Sümer de seçildiği takdirde yeni yönetimde demokrasinin tam egemen olacağını belirtti. Yılmaz'ın, kulübü 'tek adam' mantığıyla yönettiğini öne süren Sümer şunları söyledi:

‘‘Kongreden çıkacak her türlü sonuca saygı duyacağım. Misyonum gereği çatışmalardan uzak ve demokrasiye tam bağlı bir insan olarak görev yapacağım. Seçildiğim taktirde tek başıma fikrimin önemi olmayacak. Her yöneticinin, fikrini söyleme ve oylamaya katılma hakkı olacak.’’

ÖZGÜR ADAY

Bu arada Birleşik Trabzonsporlular Grubu Başkanı Ümit Celal Özgür de başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Başkanlığa adaylığı konusunda kimseyle görüşmediğini belirten Özgür, ‘‘Hareketimiz kesinlikle tepkisel değil. Hayal ürünü şeylerle yola çıkmıyoruz. Bizi düşündüren sorunlar değil. Kazandığımız taktirde kulübü tam profesyonel bir yapıya kavuşturacağız’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler