Gündem Haberleri

  Son rapora göre Breivik'in akıl sağlığı yerinde

  A.A.
  04.01.2012 - 12:39 | Son Güncelleme:

  Norveçli üç psikolog ile bir psikiyatrin yaptığı son incelemeye göre, Norveçli terörist Anders Behring Breivik'in herhangi bir psikolojik sorunun olmadığı açıklandı. Norveç'te tıbbi teftiş komisyonu Aralık ayı sonunda, Breivik'in cezai ehliyeti bulunmadığına dair raporu onaylamıştı.

  Norveç televizyon kanalı TV2'den alıntı yapan İsveç gazeteleri, Norveçli terörist hakkında yeni yapılan psikolojik incelemeye yer verdiler. Daha önce şizofren olduğu açıklanan ve bu nedenle işlediği suçlardan dolayı ceza almayabileceği açıklanan Breivik ile ilgili olarak üç psikolog ile bir psikiyatrın yaptığı son inceleme açıklandı.

  UTOYA SALDIRISINDAN SONRA ÇEKİLEN İLK GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

  Soruşturmayı yürüten savcı da Norveç televizyonuna yaptığı açıklamada, teröristle ilgili yeni raporun mahkemeye sunulduğunu ve değerlendirmenin gelecek günlerde yapılacağını söyledi.

  Yeni rapora göre, Breivik şizofreni hastası değil ve herhangi bir ilaç kullanmasına da gerek yok. Raporda ayrıca Breivik'in kendi hayatını riske sokacak bir girişimde bulunmasının da söz konusu olmadığı belirtildi.

  UTOYA ADASI KATLİAMIN ARDINDAN ZİYARETE AÇILDI / FOTO GALERİ

  CEZAİ EHLİYETİ YOK DENMİŞTİ

  Norveç'te tıbbi teftiş komisyonu Aralık ayı sonunda, Temmuz ayında düzenlediği saldırılarda 77 kişiyi öldüren Anders Behring Breivik'in cezai ehliyeti bulunmadığına dair raporu onaylamıştı.

  Resmi yayın kuruluşu NRK ise açıklamadığı kaynaklara dayanarak verdiği haberde, komisyonun 3 üyesinin Breivik'in cezai ehliyeti bulunmadığına dair rapora şiddetle itiraz ettiği belirtilmişti.

  Bir mahkeme yetkilisi de komisyonun kararına rağmen, Breivik'in duruşmasının Nisan ayında yapılacağını ve davanın yargıcının isterse yeni bir rapor isteyebileceğini söylemişti.

  16 Nisan 2012'de başlayacak mahkemenin 10 hafta sürmesi bekleniyor.

  NORVEÇLİ CANİ BREİVİK İLK KEZ MAHKEMEDE / FOTO GALERİ  

   

  YÜZEREK KAÇMAYA ÇALIŞTILAR / WEB TV

   

  NORVEÇLİ CANİNİN YOUTUBE'A KOYDUĞU VİDEO / WEB TV


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı