Hürriyet Cumartesi Haberleri

  Son on yıl kafamı çok karıştırdı

  Hürriyet Haber
  15.12.2017 - 10:11 | Son Güncelleme:

  Radyocu Ayça Şen, şarkılara dökülmüş hikâyelerini anlattığı ‘Deli Diilim Ben’ adlı performansıyla karşımızda. Sahneyi Danimarkalı rock grubu ‘Big Fat Snake’in piyanisti Pete Repete ile paylaşacak olan Şen’le konuştuk.

  Son on yıl kafamı çok karıştırdıBu aralar kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
  - Kafam karışmış hissediyorum.

  Neden?
  - Her şey son 10 yılda korkunç bir hızla değişti. Yılların geçişiyle mi, sistemin değişmesiyle mi yoksa dünyanın büyük bir hızla değişime uğraması, teknolojinin her şeyi altüst etmesiyle mi ilgili, bu konuda da oldukça kafam karıştı.

  Hem sohbet edip hem kendinizden hikâyeler anlatıp herkesten sakladığınız şarkılarınızı da söyleyeceksiniz. Biraz dertleşme gibi mi olacak?
  - Son 10 yılda, özellikle de annemi kaybetmemle aniden başlayan şarkı yazma halimi; bebekliğimizdeki ninnileri, yetimliği, çocukluğu, serseri gençliği, zamanın geçişini, İstanbul’u, kaçışı, yaşlılığı, ölümü, yalnızlığı; kısacası topyekûn hayatı sorgulamak için yazdığım şarkıları ilk kez seyircilerle paylaşacağım bir şifalanma sergisi diyebiliriz.

  Deli Diilim Ben’, 19 Aralık’ta DasDas Ataşehir (Tam 45, öğrenci 35 TL) ve 19 Ocak’ta İzmir Bornova Pub Locale Stage’de (Tam 45, öğrenci 25 TL). Her iki etkinliğin başlama saati 21.00

  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı