"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Son model Hakan Şükür esprileri...

SOĞUK espriler pek sevilmez. Oysa ben Hong Kong yapımı dandik karate filmlerinden aldığımda benzer bir tat alırım bu esprilerden.<br><br>Kendi içinde bir estetiği vardır ve iyi zamanlamayla yapılmış kötü espri müthiş etkili olabilir.

Hakan Şükür, Televole'nin "erken dönem eserleri" olarak anılan programlarda bu tarz espriler yapardı. Herkes yaka silkerdi Hakan Şükür ve Alpay şakalarından.

Artık TRT yorumcusu olan Şükür, Pazar gecesi eski günleri hatırlatan iki bomba patlattı.

Baros'un Selçuk Dereli'ye kanlı ellerle yaklaştığı ve üzerine sürdüğü sahne için önce "Hakeme nazar değmesin diye sürmüştür" dedi, sonra da "İki elin kanda olsa buna kart gösterilir" şeklinde devam etti. Hakan Şükür esprileri döndü yani... Kendinizi hazırlayın diye yazıyorum.

Senin yorumcun bir melekti yavrucuğum

TELEGOL, "Fenerbahçe Aragones'le devam etmeli mi?" sorusunu yöneltmiş vatandaşa. SMS atıp, 4 kontör karşılığı "Evet" veya "Hayır" diyen kontörü bol futbolseverlerin yüzde 19'u "Uyuyor adamcağız dokunmayın", yüzde 81'i "Zzzzzzt Madrid'e" demekte.

Sinan Engin bu anket kesmeyince, "Haydi SMS yapalım" diyerek yeni bir öneri getirdi: "Fenerbahçe'ye teknik direktör Fatih Terim, menajer de Rıdvan Dilmen olsun..."

Ahmet Çakar
, "Etik değil" diye karşı çıkınca tartışma başladı. "Sen sabah Rıdvan gelsin diyordun ama Ahmet Hoca..." "Kim çaktı sınıfta, tekil konuş Sinan..."

Çakar
'ın, "Bu yaptığınız Türk futbolunda postmodern psikolojik harp taktiğidir" diyerek karşı çıkışından sonra biraz daha tartışıldı, sonunda Serhat Ulueren, "Vazgeçtik. Yapmıyoruz SMS" dedi.

Sinan Engin önerisinin "etik" gerekçelerle reddine alındığını şu sözlerle duyurdu:

"Meğer ne kadar güzel program yapıyormuşuz biz. Melek, melek programı... Abi biz neler yapıyoruz burada? Alıyoruz, indiriyoruz, kesiyoruz, kopartıyoruz kafaları... Ya, neler yapıyoruz kardeşim burada. Aldık herifi, eleştirdik antrenörlüğünü bitirdik adamın. Ruh sağlığı dedik, onu dedik, bunu dedik... Yanlış, yanlış... Sınıfta kaldınız bu programdan..."

Çok da haksız diyemem Sinan Engin'e.
X