Ege Haberleri

EGE

  Son koz: Olimpiyat Köyü

  Hürriyet Haber
  22 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 22 Şubat 2000 - 00:01

  OLİMPİYATLARDAN sonra en önemli uluslararası spor organizasyonu olan Dünya Üniversiteler Spor Oyunları'nın 2003 yılında İzmir'de yapılması için son koz Brüksel'de oynandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, İzmir'i inceleyen komitenin belirlediği konaklama tesisi yetersizliğini, Uzundere'ye yapılacak Olimpiyat Köyü ile ortadan kaldırmayı garanti etti.

  PİRİŞTİNA, haftasonu Brüksel'de FISU (Uluslararası Üniversiteler Spor Oyunları Federasyonu) Genel Sekreteri Roch Campana'ya Olimpiyat Köyü raporu sundu. Piriştina, ‘‘Kent yenileme projesi kapsamında Uzundere'de 400 dönüme yapılacak 2000 konutun satışı yapılmadan önce çamaşırhane ve yemekhaneler eklenerek Olimpiyat Köyü olarak düzenleyeceğiz'' dedi.

  SONUCUN açıklanacağı 26 Şubat Cumartesi günü aday kent olan Meksika'nın Monterry, Rusya'nın Moskova ve İzmir temsilcileri, Fedarasyon Komitesi’ne son kez sunuş yapacaklar. Bunun için Vali Nehrozoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Piriştina, belediye ve Gençlik Spor Müdürlüğü yetkililerinden oluşan bir heyet Cuma günü Brüksel'e gidecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı