« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son karar Heidfeld

Formula 1 takımlarından Lotus Renault, geçirdiği kazada ciddi şekilde yaralanan Robert Kubica'nın yerine Nick Heidfeld'de karar kıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

33 yaşındaki deneyimli pilot, Jerez Pisti’ndeki testlerle etkileyici bir performans sergilemişti.

Robert Kubica'nın, İtalya'da katıldığı bir rallide geçirdiği ölümcül kaza, Lotus Renault'nun tüm planlarını değiştirdi. Kubica'nın uzun süre pistlere dönemeyeceğinin anlaşılması üzerine, yeni bir pilot arayan Formula 1 takımı, deneyimli bir isim de; Nick Heidfeld'de karar kıldı.

Heidfeld'in, Jerez Pisti’ndeki testlerde, geçen cumartesi en iyi zamanın altına imza atması da, takımın karar vermesini kolaylaştırdı. Heidfeld, "Bu şartlar altında bir takımda görev alacağımı tahmin etmiyordum. Ancak son derece motiveyim ve bir an önce sezonun başlamasını düşünüyorum" diye konuştu.

2006-2009 yılları arasında Kubica ile BMW Sauber'de takım arkadaşı olan Heidfeld, son 11 sezonda 172 Grand Prix'ye katıldı.

KUBICA'YA 3. OPERASYON
Kubica ise 3. kez bıçak altına yattı. Doktorları, 8 saat süren operasyonun başarılı geçtiğini açıkladı. Polonyalı pilot, hayati tehlikesi bulunmamakla birlikte, birkaç gün daha yoğun bakımda tutulacak.

Son operasyonda bileğindeki kırıklar düzeltilen Kubica'nın başka bir ameliyata gerek duyması beklenmiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz