« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son İstanbul yarışı Haliç'te

2011 Sezonu Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nın final öncesi son yarışı, İstanbul'da tarihi Yarımada'da gerçekleştirilecek.

İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

 Haliç'te Eski Galata Köprüsü şampiyonanın 17 ve 18. yarışlarına ev sahipliği yaparken, Mersin'deki final öncesinde İstanbul halkı bu sezon son kez offshore ile buluşmuş olacak.

Fatih Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Fatih Belediyesi Başkanlığı Grand Prix ve İstanbul Grand Prix'i yarışları cumartesi günü saat 11.00'da sıralama turlarıyla başlayacak. Saat 14.00'te verilecek startla 10 takım podyumda yer almak için mücadele ederken, geçtiğimiz yarışta Stihl'in birincilik zincirini kıran Beşiktaş-Miele, GSYİAD-Galatasaray gibi ilk üçte mücadele eden takımlar arasındaki rekabet zirveye taşınacak.

Yarışma öncesinde şampiyonada Stihl 2797 puanla liderliğini korurken, BJK-Miele 2085, GSYİAD-Galatasaray 1679 puanla yer alıyor. 3.9 km'lik parkurda rekabet edecek takımlar YKM Sport, Beşiktaş-Miele, Olympique de Marseille, GSYİAD-Galatasaray, Franke, Lenore Yacht, WD40, Angel Yacht, Stihl ve YKM Big Chefs teknelerinden oluşuyor.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler