Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son gülen Sinicrofi oldu

Tarsus Tenis Kulübü tarafından bu yıl 2'ncisi düzenlenen “Tarsus Cup 2011 Uluslararası Tenis Turnuvası”nda İtalyan Ricardo Sinicrofi şampiyon oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ricardo Sinicrofi, turnuvanın final maçında güçlü rakibi Belçikalı Alexandre Folie ile zorlu bir karşılaşma yaptı.

Yaklaşık 1.5 saat süren final maçında şampiyon olan Ricardo Sinicrofi, kupasını ve 10 bin dolarlık ödülünü Kaymakam Orhan Şefik Güldibi'nin elinden aldıktan sonra, tebrikleri kabul etti.

Şampiyonluk kupasını alan Sinicrofi, annesinin “Anneler Günü”nü kutladı ve turnuva şampiyonluğunu annesine armağan ettiğini söyledi.

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi de kupa ve ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Turnuva, Tarsus'un tanıtımına önemli katkı sağladı. Böyle uluslararası turnuvalarla 10 bin yıllık geçmişe sahip olan ve dünyanın en eski kentlerinden olan Tarsus'un adı güzel bir şekilde duyuruluyor. Turnuvaya katılan tüm sporculara ve sponsorlarımız ile bu organizasyonu gerçekleştiren Tarsus Tenis Kulübü'ne teşekkür ederim” dedi.

Tarsus Belediyesi ile birlikte organizasyonun ana sponsoru olan Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli de “Bu tür etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz. Bir yandan bölgemizin ekonomik yönden kalkınması için çaba gösterirken, diğer yandan sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da gelişmesine desteğimiz ve katkımız sürecek. Turnuvanın şampiyonu ile diğer tüm yarışmacıları kutluyorum” diye konuştu.

Tarsus Tenis Kulübü Başkanı Ali Cerrahoğlu da 10 bin dolar ödüllü turnuvaya 22 ülkeden üst düzey 86 profesyonel tenisçinin katıldığını belirterek, turnuvaya gösterilen ilgiye teşekkür etti.
Cerrahoğlu, gelecek yıl yapılması planlanan turnuvanın hazırlıklarına bir süre sonra başlayacaklarını bildirdi.

Turnuvanın 2'ncisi olan Belçikalı Alexandre Folie'ye kupasını Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler