« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son finalist Huber-Raymond

Final gibi eşleşmede Flavia Pennetta/Gisela Dulko ikilisi ile karşılaşan Liezel Huber/Lisa Raymond çifti müsabakadan 4-6/6-3/10-7 ile galip ayrılıp finale yükseldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karşılıklı kırılan servislerle başlayan mücadelede iki takım da dokuzuncu oyuna kadar kendi servislerini kazandı. Skor 4-4 iken servis kırmayı başaran Dulko/Pennetta çifti yakaladığı fırsatı geri çevirmedi ve ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sete ise Huber/Raymond ikilisi iyi başladı. Bu yıl Amerika Açık'ı kazanan takım ikinci oyunda servis kırdı ve 3-0 üstünlüğü yakaladı. Bu saatte daha hareketli görünen ABD'li ikili altıncı oyunda avantajını ikiye katladı ve 5-1 öne geçerek seti bitirmek adına servis kullandı. İlk seferde seti bitiremeyen Huber/Raymond ikilisi servisini kırdırsa da bir sonraki şansını iyi değerlendirdi.

Süper tie-break'te 6-3'ü bulan Pennetta/Dulko çifti bu üstünlüğü koruyamadı. Geriden gelen ABD'li ikili altı sayı üst üte kazandı ve skoru 9-6'ya getirdi. Huber/Raymond yakaladığı üç maç puanından ikincisinde maçı kazanmayı başardı.

Çiftin finaldeki rakibi Srebotnik/Peschke ikilisi olacak. Final mücadelesi 14.30'da başlayacak.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz