Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Son filmini göremedi

  Hürriyet Haber
  13 Ağustos 2009 - 01:00Son Güncelleme : 13 Ağustos 2009 - 09:46

  Aykut Oray, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti ve sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü oyuncu, son filmi “Dostum Dostum”daki sahnelerini görme fırsatı da bulamadı.

  AYKUT ORAY'IN SON FOTOĞRAFLARI...      

        

  Çekimler yeni bitmişti

  4. Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali’ne katılmak üzere gittiği Muğla-Köyceğiz’de hayata veda eden Aykut Oray, son filmi “Dostum Dostum”daki sahnelerinin çekimini kısa süre önce tamamlamıştı. Yapımcılığını Burç Film’in üstlendiği, Mehmet Aydın’ın yönettiği filmde Elena Logvinenko, Ali Sultan ve Coşkun Göğen’le birlikte kamera karşısına geçen Oray, o sahnelerin seslendirmesini de Köyceğiz dönüşü yapmayı planlamıştı. Ama olmadı...

  Seslendirme yapamadı

  Oray “Dostum Dostum”da, Sibirya’da mühendis olarak çalışan oğlunun dönüşünü dört gözle bekleyen Veli Dayı rolündeydi. Ve senaryo gereği oğlunu kaybediyor, ansızın kapısına dayanan Rus gelini ile torununa da kol kanat germek zorunda kalıyordu. Oray, sinema severleri çok duygulandıracak bu filmi izleyemeden ve çok istediği halde kendisini seslendiremeden aramızdan ayrıldı. Sevenlerine ise son bir anı olarak işte bu filmi bıraktı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı