Gündem Haberleri

  Son Ergenekon dalgası: 30 gözaltı

  DHA
  14.05.2010 - 10:30 | Son Güncelleme:

  Konya polisinin yürüttüğü yaklaşık 10 ilde düzenlenen eşzamanlı operasyonda Ergenekon örgütü ile bağlantısı olduğu iddia edilen 30 kişi gözaltına alındı.

  Konya'da geçen yıl nisan ayında 6 kişinin  tutuklandığı suç örgütü operasyonu kapsamında 11 ilde evlerinde arama yapılan  yaklaşık 30 kişi delillerin incelenmesinin ardından gözaltına alındı.

  Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığının  talimatı ile Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele  Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl Konya ile aralarında İstanbul, Ankara,  Antalya, Isparta'nın da bulunduğu 11 ilde toplam 37 kişinin evinde arama yaptı.

  Toplanan delillerin incelenmesinin ardından Savcı, şüphelilerin  yakalanarak ifadelerinin alınması talimatını verdi. Konya merkezli yürütülen  operasyonda, bu sabah harekete geçen ekipler, Konya'da bir doktorun da aralarında  bulunduğu yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin alınan ifadeleri  doğrultusunda Adana'ya gönderilme ihtimallerinin bulunduğu bildirildi.

  Operasyonun geçen yıl 16 Nisanda Konya merkezli olarak yapılan ve 6  kişinin tutuklandığı suç örgütü operasyonu ile ilgili gerçekleştirildiği  öğrenildi. Tutuklanan kişilerin Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınanlarla  bağlantılı olarak faaliyet gösterdiği öne sürülmüştü.
        

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı