"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Son durum

Vakit tamam. Partilerin son bir değerlendirmesini yapalım.<br><br>Önce Adalet ve Kalkınma Partisi.

Kampanyayı iyi götürmüştür. Ama bir noktayı eksik bıraktı. Şunu güzel anlatmalıydı ki: “Duyarlı laiklerin ürkmesi gereken bir şey yok. Herkesin içi rahat etsin...” Bu nokta eksiktir.

.........

Milliyetçi Hareket Partisi, çok güzel performans sergiledi. Güven de verdi. Elindeki ehliyetli kadronun kalitesini iyi vitrinleyebilseydi, oyları daha da yükselecekti.

***

Demokrat Parti... Rejimin çimentosudur. Demirgırat, Türkiye’nin 7 bölgesinde de var. Çünkü her kutuplaşmada, o daima kucaklaşan insanların ocağı...

İçkili-içkisiz, örtülü-örtüsüz, modern-muhafazakâr, fakir-zengin, genç-yaşlı... her türlü insanın barınabileceği ortak bir çatı...

DP’de eksik ya da yarım kalan nedir? “Yanında ANAP yok...”

Ama zaten o yoktu ki. DP, kendi öz sermayesiyle DP’dir.

***

Cumhuriyet Halk Partisi... 1977’den beri ilk def’a bir ivme yakaladı. Eksiği nedir? “Ben de icraat yaparım, köprülerin barajların otoyolların fabrikaların daha da alâsını yaparım” diyeceğine “Ben laik’im”e saplandı. Duyarlı laiklerin hepsini yanına çekebildi ama alıngan muhafazakârları karşıya itti. Oysa, Baykal da bir muhafazakârdır.

Neyse.

CHP, Öğretmen Parti olarak yine rejimin vazgeçilmez unsuru.

.........

Genç Parti... Sempati ve heyecan dağıttığı kitleler, sandık başında caymazsa, muazzam oy alır.

Cem Uzan diye bir gerçek var.

Kimse inkâr edemiyor.

Kusuru nedir... Var.

İntikam Partisi izlenimi vermese keşke.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI