Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yenibosna'da metrobüs arızası seferleri aksattı

  İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL (DHA)
  05.05.2017 - 08:57 | Son Güncelleme: 05.05.2017 - 13:43

  METROBÜS arızası nedeniyle bu sabah işlerine gitmek üzere yola çıkan binlerce perişan oldu. Duraklarda büyük yığılma meydana geldi.

  Bugün saat 08.15 sıralarında metrobüslerden Sefaköy-Şirinevler arasında arıza yaptı. Arızanın etkisi ile Beylikdüzü- Söğütlüçeşme hattında sefer yapan otobüslerin şoförleri uyarılarak belli noktalarda bekletilmeye başlandı. Seferlerin durması nedeniyle Avcılar Merkez Üniversite Kampusu’nden hareket eden Zincirlikuyu veya Söğütlüçeşme yönüne gidecek seferler ana garajdan çıkarılmadı. Avcılar İstasyonu sadece Beylikdüzü’nden gelen otobüslere açık tutuldu. Metrobüs arızasının olduğu bölgede araç sürücülerinin yavaşlaması E-5’teki yığılmayı da arttırdı.

  Seferlerinin durması ile birlikte metrobüs arızası nedeniyle bütün duraklarda aşırı yığılma olurken, işlerine, randevularına, okullarına geç kalanlar tepki gösterdi. Seferler arızalı metrobüsün çekilmesi ile yaklaşık 1 saat sonra yavaş yavaş normale döndü.

  İETT'DEN AÇIKLAMA

  Bu sabah yaşanan yoğunlukla ilgili İETT yazılı açıklama yaptı.

  İETT’nin yazılı açıklaması şu şekilde:
  "Bugün saat 07.58’de 34 BZ hattında Beylikdüzü seferini gerçekleştirmekte olan aracımız, Yenibosna peronunda arıza yapmıştır. Zaman kaybetmeden metrobüsün arızalandığı bölgeye teknik personel ekibi yönlendirilirken, saat 08.03’te tekli geçiş sağlanmaya başlanmıştır. Ekibin araca müdahale etmesinin ardından saat 08.31’de metrobüs hattı her iki yöne de açılmıştır. Saat 08.15’ten itibaren bazı yolcuların araç kapılarını açarak hatta yürümeye başlamaları, metrobüslerin yavaş bir şekilde ilerlemelerine neden oldu. Saat 09.00’da hatta yürüyen yolcuların tamamı araçlara bindirildikten sonra seferlerimiz saat 09.30’da normale döndü."

  Yenibosnada metrobüs arızası seferleri aksattı

  Yenibosnada metrobüs arızası seferleri aksattı

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı