Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Son dakika... TEM Bolu Dağı geçişi açıldı

  Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA)
  21.06.2017 - 12:09 | Son Güncelleme:

  Bolu Dağı’nda 7 Haziran’dan bu yana kapalı olan TEM’in Ankara yönü, derz yenileme çalışmalarının tamamlanması ardından bugün ulaşıma açıldı. Yolun açılmasıyla D-100 Karayolu’ndaki araç yoğunluğu sona erdi.

  TEM’inu Bolu Dağı geçişinin Ankara yönü, 14 gün önce derz yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Bolu Dağı Tüneli’ni de kapsayan Kaynaşlı ve Abant kavşakları arasındaki çalışma nedeniyle sürücüler Kaynaşlı Kavşağı’ndan D-100 Karayolu’na yönlendirildi. TEM’in kapanmasından sonra D-100’de başlayan araç yoğunluğu, dün akşam saatlerinde daha da arttı.

  İtfar vakti ve iftardan sonra gece boyuncaÿoluşan konvoyda sürücüler adım adım ilerledi. Trafik zaman zaman durdu. Kuyruk, D-100’den TEM’e kadar uzadı. Sabah saatlerinde D-100’deki yoğunluk azaldı.

  Normalde yarın açılması planlanan TEM’deki çalışmalar,ÿD-100 Bolu Dağı geçişinde trafik çilesinin artması üzerine hızlandırıldı. 14 gün önce Kaynaşlı Kavşağı’ndan itibaren kapatılan TEM’in Ankara yönü, çalışmaların tamamlanmasından sonra saat 11.00 sıralarında tekrar açıldı. Karayolları görevlilerinin gerekli işaretlemeleri yapıp dubaları kaldırmasından sonra D-100’deki trafik deÿnormale döndü.

  Etiketler: Son dakika
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı