Gündem Haberleri

GÜNDEM

  O fotoğraflar üzerine Bakanlık harekete geçti... Şovmen Cengiz'in piton ve timsahı için arama talebi

  Hürriyet Haber
  09.05.2017 - 06:36 | Son Güncelleme:

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kamuoyunda kendisini 'Çerkez Cengiz' olarak tanıtan Cengiz Şıklaroğlu’nun sosyal medya üzerinden paylaştığı pitonlu ve timsahlı fotoğraflar üzerine savcılığa başvurdu.

  Habertürk Gazetesi'nden Aykut Yılmaz'ın haberine göre Bakanlık, fotoğraflarda yer alan piton ve timsah nedeniyle Şıklaroğlu’nun evinde arama yapılmasını istedi.Yabani hayvanlara el konularak hayvanat bahçesine teslim edilecek.

  O fotoğraflar üzerine Bakanlık harekete geçti... Şovmen Cengizin piton ve timsahı için arama talebi4 BİN TL CEZA KESİLECEK

  Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerde ve yaban hayvanlarıyla ilgili kanunda, usule aykırı olarak avlanan yaban hayvanlarının et, yumurta, deri, post, boynuz ve benzeri parçaları ile türevlerini satmak, satın almak, nakletmek, ithalatını ve ihracatını yapmak yasak.

  Yaban hayvanını evde beslemek de yasak kapsamında. Bakanlık, Cengiz Şıklaroğlu’na evinde söz konusu hayvanları bulundurması nedeniyle 914 TL ile 4 bin 590 TL arasında ceza kesecek.

  O fotoğraflar üzerine Bakanlık harekete geçti... Şovmen Cengizin piton ve timsahı için arama talebi100 ARAÇLIK KONVOYLA ŞOV YAPTIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

  Şıklaroğlu, 10 aylık hapis cezasını çekmek üzere 30 Nisan’da yüz araçlık konvoyla cezaevine gittiği haberleriyle gündeme gelmişti.Hakkında kesinleşmiş bir hapis cezası bulunmadığı, konvoydaki şahısları para karşılığı tuttuğu belirlenen Şıklaroğlu, görüntülerin ardından İstanbul Ataşehir’deki evinde gözaltına alınmıştı.

  Çerkes Cengiz için karar çıktı... Kendini böyle savundu'Çerkes Cengiz' için karar çıktı... Kendini böyle savundu

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı