Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Son dakika... Meteoroloji'den İstanbul için sağanak uyarısı

  İSTANBUL (İHA)
  19.07.2017 - 09:27 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da dün etkili olan son 32 yılın en yoğun yağışı nedeniyle metrekareye, Silivri'de 128 kg, Üsküdar'da 108 kg, Beykoz'da 85, Sarıyer'de 80 kg yağmur yağdı. Şiddetli sağanak yağışın ardından yapılan son tahminlere göre, bugün de kent genelinde parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava hakim olacak. Meteoroloji ayrıca, akşam saatlerine kadar Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak çevreleri için de kuvvetli yağış uyarısı yaptı. AKOM'dan yapılan açıklamada ise, "İstanbul bugün parçalı ve az bulutlu 28°C aşırı yağış etkisini kaybetti. Yağış orta kuvvetli ve kuzey bölgelerde devam edecek" denildi.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de halen devam etmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bugün akşam saatlerine kadar Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.
  Son dakika... Meteorolojiden İstanbul için sağanak uyarısı

  AKOM: AŞIRI YAĞIŞ ETKİSİNİ KAYBETTİ

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, "İstanbul bugün parçalı ve az bulutlu 28°C aşırı yağış etkisini kaybetti. Yağış orta kuvvetli ve kuzey bölgelerde devam edecek" ifadelerine yer verildi.


  Son dakika... Meteorolojiden İstanbul için sağanak uyarısı

  Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzeybatı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  O taksici ve yüzen adam konuştu... Boyum 1.65...O taksici ve 'yüzen adam' konuştu... 'Boyum 1.65...'

  Yağışların; Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli ve yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

  İşte İstanbulda yaz yağmurunun afete dönmesinin nedeniİşte İstanbul'da yaz yağmurunun afete dönmesinin nedeni


  Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, güneydoğu kesimler ile Akdeniz'in kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyıları ile Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  7 kulaç İstanbul7 kulaç İstanbul


  Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeybatı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
  İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
  İzmir: Az bulutlu 32
  Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
  Adana: Az bulutlu ve açık 36
  Antalya: Az bulutlu ve açık 34
  Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
  Trabzon: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
  Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 33
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41

  Meteoroloji uzmanı boy verdi, sosyal medyada gündem olduMeteoroloji uzmanı boy verdi, sosyal medyada gündem oldu


  YAĞMUR SONRASI TEMİZLİK OPERASYONU

  Dün etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Beyoğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede yaşayan vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için hummalı bir çalışma başlattı. Sabahın erken saatlerinde işe koyulan ekipler, ana arterler başta olmak üzere 45 mahalle ve ara sokaklarda temizlik ve onarım çalışmaları yaptı. Gün boyu aralıksız devam eden çalışmalarda; Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler çamurlu su birikintisi olan yolları temizleyip tıkanan kanalları açarken, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise bozulan yolların onarımı için seferber oldu.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı