Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Markete girdi, özür dileyip dehşet saçtı!

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  29 Haziran 2017 - 12:00Son Güncelleme : 29 Haziran 2017 - 12:34

  İstanbul'un Anadolu yakasındaki marketlere silahla girip, özür dileyerek gasp yapan 47 yaşındaki Hakan T. yakalandı.

  Kartal'da 2016 yılının Ekim ayında kapanmak üzere olan bir markete giren eli silahlı kişi önce alışveriş yaptı. Markete girdi, özür dileyip dehşet saçtı
  Daha sonra kasaya geldi. Silahını çıkardı ve "Çok özür diliyorum, paraya ihtiyacım var, sizi soymak zorundayım" diyerek kasadaki paraları aldı ve kaçtı.

  ISIRINCA KAÇTI

  Küçükyalı'da başka bir markete giren aynı şüpheli benzer cümleler kurarak kasadaki paraları istedi. Kasiyer Sevda G. para olmadığını söyledi. Kasiyer kızın ensesinden tutarak kendine çekti. Bu sırada kasiyer kız elini ısırdı. Kasiyer kız kaçınca soygun yapamayacağını anlayan zanlı kaçtı.  6 gasp olayından dördünü gerçekleştiren ve 21 bin liralık gasp yaptığı anlaşılan şüpheli son olarak Ümraniye'de bir markete girdi. Bazı ürünler aldı. Marketin kapanma saatinde içerde kimse olmadığını anlayınca kasaya yöneldi.  Kasiyer kıza özür dileyerek soygun yapmak istediğini söyledi. Kasadaki paraları istedi. Kasiyer kız paranın olmadığını söyledi. Bunun üzerine aldığı ürünler için verdiği paranın üstünü istedi. Para üstünü alan şüpheli marketten ayrıldı.

  Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri, kamera görüntülerinden şüphelinin Hakan T. olduğunu belirledi. Kartal'daki evinde gözaltına alınan zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı