Dünya Haberleri

DÜNYA

  Son dakika: Londra'da patlamanın ardından ikinci bomba paniği

  Hürriyet Haber
  15.09.2017 - 10:45 | Son Güncelleme: 15.09.2017 - 14:07

  İngiltere'nin başkenti Londra'da Parsons Green metro istasyonunda patlama yaşandı. Olayda en az 20 kişi yaralandı. Reuters'ın haberine göre terörle mücadele kaynakları olayın 'terörizm' olarak değerlendirildiğini aktardı. İngiliz haber sitesi Mail Online, patlamanın 'el yapımı patlayıcı cihaz' ile gerçekleştiğini öne sürdü. Olay yerinde patlamamış ikinci bir bombanın etkisiz hale getirildiği iddia ediliyor.

  İngiltere'nin başkenti Londra'da metro istasyonunda patlama meydana geldi. Olay yerinden ilk gelen fotoğraflar metroda beyaz bir kovanın içerisinde bulunan çantanın patladığını gösteriyor. Londra polisi olayda çok sayıda yaralı olduğunu bildirdi. İnsanların yüzünde yanıklar olduğu aktarılıyor. 

  Olay yerinde yaklaşık 50 itfaiye erinin görev yaptığı ifade edildi. Çıkan panik nedeniyle bazı kişilerin birbirini ezerek izdihama sebep olduğu açıklandı. Polis, halktan olay bölgesinden uzak durmasını istedi. 

  Sky News kanalı, İngiliz terörle mücadele birimlerinin olayı incelediğini duyurdu.   

  İngiltere Başbakanı Theresa May'ın patlamaya ilişkin düzenli olarak bilgi aldığı ifade edildi. Londra Belediye Başkanı Sadık Khan, olayın terör eylemi olduğuna yönelik bulguların artmasının ardından "Terör bizi asla yıkamaz" açıklamasında bulundu. 

  İngiltere Başbakanı Theresa May, sosyal medya aracılığıyla duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "kalbim ve düşüncelerim zarar gören vatandaşlarımızla" dedi.

  Son dakika: Londrada patlamanın ardından ikinci bomba paniği

  Twitter'da paylaşılan bir fotoğrafta yanmış bir kova görülüyor. Londra itfaiyesi olayın Parsons Green istasyonunda  gerçekleştiği açıklandı. 

  Londra İtfaiye Teşkilatından bir sözcü, “Parsons Green istasyonunda bir vagonda patlama olduğu ihbarı üzerine olay yerine iki itfaiye aracı gönderdik.” dedi. Patlamanın ardından bölgedeki metro seferleri durduruldu.

  Son dakika: Londrada patlamanın ardından ikinci bomba paniği

  Londra metrosunu günde ortalama 5 milyon kişi kullanıyor. Görgü tanıklarına göre yolcular vagondan dışarı çıkmaya çalışırlarken bir alev topu vagon boyunca ilerledi.

  Son dakika: Londrada patlamanın ardından ikinci bomba paniği

  Peter Crowley isimli bir Twitter kullanıcısı Londra'daki patlamada oluşan alev topu nedeniyle başındaki yanıkları paylaştı. 

  Son dakika: Londrada patlamanın ardından ikinci bomba paniği

  Twitter'da sıkça paylaşılan bir fotoğrafta, süpermarket poşetinin içinde bulunan bir kovanın yandığı görülüyor. Ancak kovanın içinde bulunduğu vagonda ciddi bir hasar gözükmüyor.

  Son dakika: Londrada patlamanın ardından ikinci bomba paniği

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı