Dünya Haberleri

  Son dakika! İsrail Batı Şeria'ya asker yığmaya başladı

  Hürriyet Haber
  07.12.2017 - 11:22 | Son Güncelleme:

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin yanı sıra birçok ülkenin büyükelçiliklerini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını iddia etti. Netanyahu, İsrail'in Kudüs'ü başkent olarak kabul etmek isteyen birçok ülke ile irtibatta olduğunu söyledi. Öte yandan Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail'e yeni bir intifada çağrısında bulundu. AFP haber ajansı ise İsrail ordusunun Batı Şeria'ya asker sevkiyatında bulunduğunu duyurdu.

  ABD Başkanı Donald Trump dün akşam ABD'nin İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü tanıdığını açıklamıştı. 

  İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD'nin adımından sonra çok sayıda ülkenin de benzer adım atarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını iddia etti. 

  Hamas lideri İsmail Haniye ise İsrail'e karşı yeni bir intifada çağrısı geldi. Haniye'in açıklamasında, "Siyonist düşman karşısında yeni bir intifada başlatmak zorundayız" ifadesini kullandı. 

  BATI ŞERİA'YA ASKER SEVKİYATI

  AFP haber ajansı, İsrail ordusunun Batı Şeria'ya asker sevkiyatı yaptığını duyurdu. İsrail ordusunda yapılan açıklamada, "Yapılan askeri durum analizine göre, Batı Şeria bölgesine çok sayıda tabur sevk edilmesi kararı alındı" ifadesi yer aldı. 

  Son dakika İsrail Batı Şeriaya asker yığmaya başladı

  Hamas lideri İsmail Haniye intifada çağrısında bulundu...

  Trumpın kararı tansiyonu yükseltti.. Sokağa indilerTrump'ın kararı tansiyonu yükseltti.. Sokağa indiler

  TRUMP'IN KARARINA TEPKİ YAĞIYOR

  Washington yönetiminin aldığı tek taraflı karara tepki yağıyor. Uluslararası toplum hemen devreye girdi. Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler'den Trump'ın kararına karşı açıklamalar geldi.

  Kudüs, neden şimdiKudüs, neden şimdi?

  Erdoğan: Ey Trump sen ne yapmak istiyorsunErdoğan: Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun?

  ABD Başkanı Donald Trump, dün merakla beklenen konuşmasında, Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını ve Tel Aviv’deki Büyükelçiliği buraya taşıyacaklarını açıkladı. Beyaz Saray’daki basın toplantısında konuşan Trump, tüm dünyanın karşı çıktığı adımı “Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanımanın zamanı geldi” ifadesiyle duyurdu.

  Kudüs faciasıKudüs faciası

  Kudüs: Trump gözünü karartmış, Erdoğan öfkeli, Putin sessizKudüs: Trump gözünü karartmış, Erdoğan öfkeli, Putin sessiz

  Ayrıntılar geliyor...

  KUDÜS NEREDEN NEREYE?

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı