Dünya Haberleri

DÜNYA

  Son dakika... Havada tehlikeli yakınlaşma!

  Hürriyet Haber
  21 Haziran 2017 - 12:14Son Güncelleme : 21 Haziran 2017 - 13:51

  Reuters haber ajansı, Rus savaş jetlerinin NATO'ya ait bir F-16 uçağının Rusya savunma bakanını taşıyan uçağa yaklaşması nedeniyle havalanarak NATO uçağını uzaklaştırdığını duyurdu. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise uçaktan indikten sonra açıklama yaptı.

  Rus Tass haber ajansı, NATO uçaklarının Rusya Savunma Bakanı Sergey Şorgu'yu taşıyan uçağa yaklaşmaya çalıştığını aktardı. Savunma Bakanı Şoygu'nun Klaningrad'a gitmek üzere havada olduğu ifade edildi. 

  Rus haber ajansı Sputnik, Şoygu'nun uçağına refakat eden Rus Su-27 tipi bir savaş uçağının, NATO'ya ait F-16 ile savunma bakanını taşıyan uçağın arasına girdiği belirtildi. 

  Uçaktan indikten sonra konuşan Sergey Şoygu, NATO'nun agresif eylemleri karşısında Rusya'nın Batı bölgelerindeki savunma kapasitesini 'mükemmel' hale getirmeye devam ettiğini söyledi. Şoygu, bu olayın Rusya karşıtı bir tutuma örnek olduğunu söyledi. 

  Rusya'nın en batısındaki Kaliningrad'da Savunma Bakanlığı yetkilileriyle toplantı yapan Şoygu, bazı NATO ülkelerinin jeopolitik hedeflere ulaşmak için siyasi, istihbari ve ekonomik baskının yanı sıra askeri gücü de bir araç olarak kullandığını vurguladı.

  Ayrıntılar geliyor....

  Etiketler: RUSYA , Rus , NATO
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı