Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Son dakika... Cumhurbaşkanı o fotoğrafları Putin'e gösterdi

  Hürriyet Haber
  04.05.2017 - 10:04 | Son Güncelleme: 04.05.2017 - 11:16

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YPG'li teröristler ile Rus askerlerinin fotoğraflarını Rusya Devlet Başkanı Putin'e gösterdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Fotoğrafları ilettik. Tarihleri yerleri ile verdik. Konuyu anlattık. 'İnceleyeceğini' söyledi. Bundan sonraki süreç Putin'e kaldı" dedi. Cumhurbaşkanı, Putin'in Kürt devletine olumlu bakmadığını da söyledi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgiler veren Erdoğan, Afrin'de Rus askerleriyle YPG'lilerin fotoğrafıyla ilgili rahatsızlığı Putin'e ilettiğini söyledi.

  NTV'nin haberine göre Putin'in "Bizim askerimiz böyle bir şeyin içinde olamaz, inceleyeceğim" dediğini ileten Erdoğan, "Bundan sonraki süreç sayın Putin'e kalmıştır" dedi.

  'PUTİN KÜRT DEVLETİNE OLUMLU BAKMIYOR'

  Cumhurbaşkanı, Putin'in de bir Kürt devletine olumlu bakmadığını belirterek "İdlib ve beş ayrı bölgede çatışmasızlık bölgesi öneriliyor. Temenni ederim bu sağlanırsa Suriye sorununun yüzde 50'si çözülmüş olur" diye konuştu.

  Son dakika... Cumhurbaşkanı o fotoğrafları Putine gösterdi

  Rusya’yla ilişkilere Soçi onarımı: Bölgenin kaderi değişecekRusya’yla ilişkilere Soçi onarımı: Bölgenin kaderi değişecek

  AK PARTİ'YE DÖNÜŞ

  Uçakta konuşulan başlıklar arasında Erdoğan'ın 33 ay aranın ardından AK Parti'ye dönüşü de vardı." Görev tebliği edilirse neler yapılacağını orada dillendireceğiz" diyen Erdoğan, "Şu gerçek ki böyle gelmiş böyle gider diyemeyiz. Böyle gelmiş böyle gitmez" ifadelerini kullandı.

  'BELEDİYE BAŞKANLARI GÖREVDEN ALINACAK MI' SORUSUNA VÜCUT DİLİYLE YANIT

  Erdoğan, bazı belediye başkanlarının görevden alınması sorusuna ise ellerini açarak vücut diliyle yanıt verdi.

  KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER

  Erdoğan gazetecilerle konuşmasında anamuhlefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da "Türkiye'yi ana muhalefet yoksunu bir ülke haline getiriyor" diyerek yüklendi.

  DOMATES MESELESİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan domates konusunda da şunları söyledi: “Salça üretimine ve depolamaya bakmamız lazım. Nihat Zeybekçi ve kurmaylarına talimat vermiş. Salça üretimi, depolama ve alternatif ihracat alanları masaya yatırılıyor. “Marketlerde domates 5 lira, biz bunu 1-1,5 liraya indirebiliriz” diyor."

  Etiketler: Rusya , Türkiye , Putin , Erdoğan
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı